راه اندازی بخاریهای گازی برقی استوک ژاپنی

راه اندازی بخاریهای گازی برقی استوک ژاپنی

بخاری گازی برقی ژاپنی از وسایل گرمایشی می باشد که مورد استقبال افراد قرار گرفته است. این بخاری ها بیشتر بدون دودکش بوده است و کم مصرف می باشند و در منازل ، کارگاه ها ، مکان های آموزشی و … مورد استفاد قرار می گیرند. بخاری های گازی برقی ژاپنی ساخت کشور ژاپن بوده است و بخاری های ژاپنی معمولا به صورت استوک وارد ایران می شوند  و فاقد دفترچه راهنما می باشد ولی کار کردن با آن ها آسان است و با جستجو در اینترنت و یا مراجعه به مقاله راهنمای بخاری ژاپنی می توانید کار کردن با بخاری ژاپنی را یاد بگیرید. در این مقاله نحوه راه اندازی بخاری استوک ژاپنی را توضیح می دهیم.

۱-ابتدا برق ۲۲۰ ولت را به ۱۱۰ ولت تبدیل می کنیم.

بخاری های برقی ژاپنی از برق ۱۱۰ ولت  استفاده می کنند در صورتی که برق مصرفی در ایران ۲۲۰ ولت است. بنابراین باید برق ۲۲۰ ولت را به برق ۱۱۰ ولت تبدیل کرد. ترانس های موجود در بازار می توانند برق ۲۲۰ ولت را به ۱۱۰ ولت تبدیل نمایند، پس ابتدا باید از ترانس کاهنده ولت ۲۲۰ باید استفاده نمود ، ترانس مورد نظر باید بررق ۲۲۰ ولت را به ۱۱۰ ولت تبدیل نماید و وات خروجی ۵۰ تا ۱۰۰ وات استفاده نمود.

 

۲- متصل کردن بخاری گازی برقی به گاز

بخاری های گازی برقی دو نوع هستند یا مستقیم به گاز شهری متصل می شوند و یا به کپسول گاز متصل می شوند. جهت اتصال گاز شهری به بخاری از شلنگ استفاده می شود و حتما دو سر اتصال شلنگ را با بست محکم نمایید. در مکان هایی که امکان اتصال بخاری به گاز شهری میسر نیست از کپسول گاز مایع که معمولا ۱۲ کیلوگرمی است استفاده می شود و در دهانه خروجی کپسول از ریگلاتور استفاده می شود. در بخاری های با مصرف گاز کپسول بهتر است از ریگلاتورهای با تنظیم فشار گاز استفاده نمود.

 

 

۳- قرار دادن بخاری در مکان مورد نظر ، بهتر است بخاری در کنار پنجره یا در ورودی قرار بگیرد و از بغل یا پشت ۶۰ سانتی متر فاصصله داشته باشد تا هوای گرم بخاری از پشت به بیرون منتقل شود.

.

 

۴ – روشن نمودن بخاری

پس از اتثال ترانس برق ۲۲۰ ولت به ۱۱۰ ولت و اتصال شلنگ گاز به بخاری ، بخاری را می توان روشن نود. فیش برق بخاری به ترانس کاهنده برق زده می شود و فیش برق ترانس را به پریز برق متصل نمایید. گاز را باز نموده و دکمه استارت بخاری را زده دکمه روشن و خاموش کردن بخاری از سایر دکمه ها بزرگتر است. سپس توسط دکمه های + و – دمای بخاری را کم و زیاد نمایید و بخاری استوک ژاپنی دارای قفل کودک اسا با فشار دادن همزمان دکمه های + و – به مدت ۳ ثانیه دکمه های بخاری قفل می شوند و فقط دکمه  روشن و خاموش فقط فعال است و بقیه دکمه های بخاری ، غیر فعال می شوند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.