علت بوی بد بخاری گازی

علت بوی بد بخاری گازی از جمله مواردی است که باید آن را نادیده نگرفت. زیراخسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد. ، علت بوی گاز از بخاری ،علت بوی بد بخاری گازی و … ازجمله مواردی هستند که باید بررسی کرد با ما تا انتهای  مقاله همراه باشید تا علت بوی بد بخاری گازی را توضیح دهیم.

علت بوی بد بخاری گازی می تواند دلایل زیر را همراه داشته باشد:

۱-سوختن گرد و غبار

سوختن گرد و غبار بخاری، هنگامی که در فصل سرما بخاری  خود را از انباری بیرون می آورید، بخاری بوی بد دارد که پس از مدت کوتاهی استفاده از بخاری، بوی بد بخاری از بین می رود.

۲-نو بودن دستگاه

نو بودن بخاری از علت های رایج بوی بد بخاری می باشد. سوختن پلاستیک در بخاری به علت نو بودن بخاری طبیعی می باشد و پس از مدت کوتاهی این بوی بد بخاری بر طرف می شود. اگر پس از مدت کوتاهی این بوی بد از بین نرود باید علت بوی بد بخاری زا جستجو نمود.

۳- کثیفی فیلتر ورودی

کثیف بودن و یا گرفتگی فیلتر ورودی گاز می تواند از دلایل بوی بد بخاری گازی ژاپنی باشد. فیلتر بخاری اگر کثیف باشد نمی تواند به خوبی گرد و غبار را جذب کند و گرد و غبار وارد بخاری می شود و بوی نامطبوع و بوی ناخوشایند را ایجاد می نماید. قبل از روشن کردن دستگاه  برای اولین بار باید فیلتر بخاری را تمیز نمایید.

۴-بسته شدن دودکش

در فصل تابستان ممکن است پرندگان داخل دودکش بخاری لانه بسازند و گازهای منواکسید کربن به بیون منتقل نمی شود و وقتی بخاری را روشن نمایید گازهای منواکسید کربن به داخل اتاق می آیند و بوی بد تولید می گردد. قبل از روشن کردن بخاری در فصل سرما مسیر دودکش را چک نمایید  تا مسدود نشده باشد.

علت بوی گاز از بخاری مانند علت بوی بد از بخاری دارای دلایل متعددی است . نباید به پخش شدن بوی گاز از بخاری بی تفاوت بود و حتما علت بوی بد بخاری توجه نمود زیرا خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد.

۱-نشت گاز از شلنگ مخصوص گاز از علت های بوی گاز از بخاری می باشد. برای تست کردن شلنگ بخاری در رابطه با نشتی گاز می توان از محلول آب و صابون استفاده نمود اگر حبابی ایجاد شود ، نشت گاز وجود دارد.

اگر مشکل از شلنگ بود باید سریعا عوض شود و اگر مشکل از لوله گاز باشد، باید سریع بخاری را خاموش نمایید و بعد از رفع مشکل بوی گاز از بخاری ، بخاری را روشن نمایید زیرا حبس شدن گاز در بخاری موجب می شود که انفجار رخ دهد.

پیش از نصب شلنگ به بخاری ، شلنگ انتقال گاز به بخاری را بررسی نمایید  تا نیازی به رفع علت بوی گاز نداشته باشید. پس از اتصال شلنگ به بخاری حتما بررسی نمایید تا شلنگ تا نخورده باشد. اگر شلنگ تا خورده باشد گاز به درستی منتقل نمی شود .

علائم نشت گاز بخاری

با توجه به اینکه گاز منو اکسید کربن بدون بو می باشد با توجه به علایمی مانند تنگی نفس، سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع آشنا باشید. در صورتی که هر یک از علایم گفته شده را داشتید ابتدا سریعا بخاری را خاموش نمایید و  فورا درب و پنجره را باز نگه دارید و از محل خارج شوید

 

علت بد سوختن بخاری گازی

بد سوختن بخاری گازی از سوالات رایج بخاری گازی می باشد هنگام بد سوختن بخاری گازی، شعله بخاری زرد است و این نشان دهنده مشکل در عملکرد بخاری و سوخت رسانی می باشد. برای رفع بوی بد بخاری باید دریچه های هوای بخاری را تنظیم نمود. اگر هوا به اندازه کافی به بخاری نمی رسید ، دریچه های هوا را کمی باز تر کنید.

انسداد ورودی گاز یا سر مشعل می تواند موجب بد سوختن بخاری گازی شود برای رفع مشکل باید داخل لوله ها و سری مشعل را خوب تمیز نمایید. تا هوا در جریان باشد.

 

عیب‌یابی و تعمیرات بخاری گازسوز

اگر مشکل علت بوی بد بخاری  و یا بوی گاز بخاری و یا بد سوختن شعله را نتوانستید برطرف نمایید حتما از یک متخصص در این امر استفاده نمایید.

ویم کالا انواع بخاری ژاپنی را با با بهترین کیفیت و اصل به شما مشتریان عزیز می فروشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.