مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی

مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی.. کدامیک بهتر است؟

قصد خرید تلویزیون را دارید؟ شما هم در انتخاب بین خرید تلویزیون سامسونگ و ال جی دو دل هستید؟ این مقاله برای افزایش اطلاعات شما در هنگام خرید تلویزیون آماده شده است. تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید با خیالی راحت، خریدی مطمئن داشته باشید.

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن افرادی که قصد خرید تلویزیون دارند را درگیر می کند این است که تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ البته که این سوال به ۲ دلیل، بسیار هم به جا و درست است. دلیل اول اینکه خریدی که انجام می دهید بی شک بایستی خریدی خوب و مطمئن هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ کیفیت باشد و مورد دوم اینکه دو شرکتی ک سازنده لوازم خانگی هستند، دو شرکت نمونه و ممتاز در این زمینه هستند و بی شک انتخاب خرید بین دو شرکت با سطح بالا بسیار دشوار است.

در این مقاله قصد داریم تا تلویزیون های هر دو برند معتبر کره ای را از نظر چندین مولفه مهم و کاربردی با یکدیگر مقایسه کنیم. توجه به مولفه هایی که هنگام خرید تلویزیون مهم است، کیفیت تصویر، کیفیت صدا، فناوری های به کار رفته در آن و قیمت می باشد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پیش از ورود به ویژگی های فنی دو برند برتر تلویزیون ها، اولین چیزی که به چشم همه افراد می آید، ظاهر یا همان نوع طراحی تلویزیون هاست. پس از عرضه تلویزیون های LCD، کمپانی های ال جی و سامسونگ رفته رفته سعی کردند تا تلویزیون های خود را نازک و باریک تر طراحی کنند. البته در این زمینه موفق نیز عمل کردند و امروزه شاهد آن هستیم که تلویزیون ها با قطر هر چه کمتر راهی بازار مصرف می شوند. اما تفاوتی که بین این دو برند قابل مشاهده است تنها تفاوت در طراحی پایه تلویزیون هاست. به طوری که هر کدام از آن ها از طراحی مختص به خود در پایه ها استفاده می کنند. انتخاب تلویزیون بر اساس این پارامتر تنها به سلیقه مشتری وابسته است.

دو برند ال جی و سامسونگ هر کدام از پنل VA و IPS در ساخت تلویزیون ها استفاده می کنند. ال جی از پنل IPS و سامسونگ از پنل VA در تلویزیون های خود استفاده می کند. اما هر یک از این پنل ها هم مزایا و هم معایبی دارد. برای مثال پنل VA نسبت به ضربه حساس تر است اما در مقابل، پنل IPS مقاومت بیشتری در برابر ضربات دارد. یا پنل VA در صورت بروز مشکل یا خرابی، جهت تعویض نسبت به پنل IPS، مقرون به صرفه تر است.

از نظر کیفیت صوت، طبق آمار و اطلاعات به دست آمده از این دو برند، ال جی از لحاظ کیفیت صدا قوی تر از سامسونگ ظاهر شده است. ال جی سعی کرده است تا از فناوری های جدید تر برای ارائه صدای با کیفیت و بدون نویز استفاده کند. اما تلویزیون های سامسونگ مجهز به سیستم صوتی آن چنان جدیدی نیستند و تنها به دنبال ارائه صدایی قابل قبول هستند.

مهم ترین پارامتر در خرید هر برندی از تلویزیون، بی شک کیفیت تصویر است. در مورد تلویزیون های سامسونگ می توان گفت که در طی استفاده چندین ساله، کیفیت تصویر به هیچ وجه کاهش نمی یابد. از طرفی طی بررسی های انجام شده، نتیجه ای که به دست آمده این است که کیفیت نهایی تصویر، در تلویزیون های ال جی بهتر است. کنتراست (روشنایی) تصویر در تلویزیون های سامسونگ نسبت به ال جی بیشتر است.

پارامتری که در باکیفیت بودن تلویزیون ها بسیار مهم است، عمق رنگ مشکی است که سامسونگ در این زمینه نسبت به ال جی موفق تر عمل کرده است. از طرفی نمی توان کیفیت ال جی را در طبیعی تر نشان دادن تصویر نادیده گرفت. ال جی با معرفی تلویزیون های OLED، علاوه بر اصلاح کیفیت عمق رنگ مشکی که بسیار پرقدرت عمل کرد، مصرف پایین تری را برای این تلویزیون ها در نظر گرفت. سامسونگ نیز سعی کرد تا به رقابت با رقیب دیرینه خود بپردازد و تکنولوژی های میکرو ال ای دی و کوانتوم دات را معرفی کرد.

در کنار تمامی مواردی که بررسی شد باید گفت که شما بایستی طبق بودجه ای که برای خرید تلویزیون در نظر می گیرید نسبت به خرید اقدام کنید. بی شک هر دو برندی که معرفی کردیم، از بهترین کمپانی های جهان هستند. نکته مهم برای شما این است که شما باید بهترین و بهینه ترین تلویزیون را نسبت به بودجه ای که در دست دارید انتخاب کنید. برای مثال عواملی مثل اسمارت بودن تلویزیون، بلوتوث، مجهز بودن به وایرلس و مرورگر و … در تعیین قیمت تلویزیون ها تأثیر گذارند.

مزیتی که ال جی نسبت به سامسونگ دارد این است که برند ال جی تلویزیون هایی برای تمامی اقشار جامعه با انواع بودجه تولید کرده است که هر کدام از آن ها از کیفیت خوبی برخوردارند اما خرید محصولات سامسونگ ممکن است برای همه ممکن نباشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *