موتور کولر گازی استوک

یکی از سیستم های تهویه مطبوع که این روز ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است، کولر گازی می باشد. به طوری که می توان گفت امروزه درصد قابل توجهی از خانه ها و ساختمان ها از این سیستم برای سرمایش و گرمایش محیط خود استفاده می کنند.

موضوعی که در مورد این سیستم های سرمایشی و گرمایشی قابل توجه است این است که کارخانه جات یا حتی کشور های تولید کننده این لوازم، بسته به کیفیت ساخت، برای قطعات آن دستگاه، طول عمری را تعیین می کنند. به عبارتی ممکن است برندی قدرتمند در یک کشور، قطعه ای با طول عمر ۵ سال تولید کند اما برندی دیگر، همان قطعه را با کیفیت پایین تر و به همین سبب با طول عمر پایین تر به بازار عرضه کند.

از طرفی با توجه به تورم و افزایش قیمت کالا ها و لوازم خانگی، در صورت خرابی دستگاه و یا یک قطعه از آن، تعویض آن قطعه بسیار گران تمام خواهد شد؛ اما استفاده از قطعات استوک، راه حل معقولی برای استفاده درست و دوباره از دستگاه است. در همین راستا در این مقاله قصد داریم تا در مورد موتور کولرگازی استوک صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای خرید موتور کولر گازی استوک با شماره آقای مهندس کاردان ۰۹۱۰۹۷۹۸۰۱۰ – ۰۹۰۳۶۴۱۲۳۵۸ تماس گرفته و محصول مد نظر خود را سفارش دهید.

لوازم استوک چه لوازمی هستند؟

در یک تعریف ساده، لوازم استوک همان قطعات دسته دومی می باشند که با قیمت پایین تر نسبت به نمونه های اصلی به فروش می رسند. خرید لوازم و قطعات استوک با توجه به نوسانات بالای قیمت و تورم بالا بسیار به صرفه است.

موتور کولر گازی استوک

چه زمانی می توان از قطعات استوک استفاده کرد؟

کولر های گازی و یا به طور کل لوازم برقی، گارانتی دارد؛ به این معنا که در صورتی که دستگاه ظرف مدتی که شرکت ضمانت کننده مشخص می کند، خراب یا به هر دلیلی دچار مشکل شود، آن شرکت بایستی طبق پروتکل های خود، دستگاه را تعویض و یا تعمیر کند.

اما گاهی اوقات، کولر گازی پس از مدت تعیین شده از طرف شرکت ضمانت کننده دچار خرابی و مشکل می شود. در این صورت تمامی هزینه های تعمیر کولر گازی به عهده شماست. این جا است که استفاده از قطعات استوک کولر گازی معنا پیدا می کند.

پس می توان گفت در صورتی که کمپرسور کولر گازی شما از کار افتاد، این خرابی به منزله این نیست که دستگاه دیگر به هیچ وجه قابل استفاده نیست؛ شما می توانید با استفاده از موتور کولر گازی استوک، کولر گازی خود را با صرف نصف هزینه، سرپا کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

پس عمدتاً تحت ۲ شرط عمده شما مجبور به استفاده از لوازم استوک کولر گازی می شوید. یا قطعه پس از زمان گارانتی خراب شود و یا خرابی قطعه شامل گارانتی نشود.

خرید لوازم استوک کولر گازی

لوازم استوک خود به چند دسته تقسیم می شوند که بسته به درجه کارکرد آن ها قیمت گذاری می شوند. اصولاً سلامت قطعات مختلف دستگاه ها، وابسته به شرایط مختلفی هستند که می توان از آن ها به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، میزان استفاده از قطعه، نحوه نگهداری از آن و … اشاره کرد.

البته برند کولر گازی شما نیز در قیمت لوازم استوکی که قصد خرید آن را دارید، تأثیر می گذارد. برای مثال ممکن است قیمت موتور کولر گازی استوک ال جی بالا تر از قیمت موتور کولر گازی استوک جنرال باشد.

مورد مهمی که در هنگام خرید موتور استوک کولر گازی باید به آن توجه شود، فشار کمپرسور است. فشار کمپرسور بایستی حتما ۴۵۰psi باشد. در صورتی که فشار از این میزان پایین تر بود، بدانید که میزان کارکرد این کمپرسور بسیار بالا بوده و احتمالا قادر به کمپرس کامل نمی باشد. با توجه به موارد گفته شده، اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید، حتما از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

پس هنگام خرید لوازم استوک کولر گازی توجه به سلامت قطعه خریداری شده بسیار مهم است. متأسفانه برخی از فروشندگان، قطعاتی با سلامت پایین را با قیمتی بالا به افرادی که تخصص و اطلاعات کافی در این زمینه ندارند می فروشند.

مزایای استفاده از قطعات استوک کولر گازی

  • برخی از قطعات با کیفیت قدیمی، کارایی و کیفیت بهتری نسبت به نمونه های جدید و امروزی دارند.
  • استفاده از لوازم استوک برای افرادی که پول کافی برای خرید کولر گازی نو ندارند، مناسب است.
  • هزینه استفاده از قطعه استوک به مراتب پایین تر از خرید یک قطعه نو می باشد.
  • استفاده از لوازم استوک برای افرادی که قصد استفاده از یک دستگاه برای مدت زمان کوتاه دارند بسیار مناسب و به صرفه است.
  • کولر گازی استوک، برای مناظقی که آب و هوای بسیار گرم ندارد، بسیار مناسب است. زیرا هوای بسیار گرم نیاز به توان حداکثری کولر گازی داشته اما در مناطقی با آب و هوای معمولی توان حداقلی کافی است.

کلام پایانی..

خرید لوازم کولر گازی استوک، خریدی حساس است؛ چرا که بایستی قطعه ای دست دوم خریداری کنید که بتواند در حد یک قطعه سالم برای شما کار کند. استفاده از قطعه ای آسیب دیده و بی کیفیت در طی مدت زمان کوتاهی دوباره برای شما خرابی به بار خواهد آورد و ممکن است هزینه نهایی خرید چندین باره قطعات استوک با خرید یک قطعه نو برابری کند. که این اتفاق اصلا خوب به نظر نمی رسد.

برای جلوگیری از این اتفاقات بایستی اطلاعات کافی در این زمینه داشت. یعنی باید با تجربه بالا، تمامی پارامتر ها و قسمت های یک موتور کولر گازی استوک را مورد بررسی قرار داد و از میزان سلامت آن آگاهی پیدا کرد.

وب سایت ویم کالا وب سایتی با سابقه و تجربه چندین ساله در زمینه فروش قطعات استوک می باشد. شما می توانید انواع قطعات استوک کولر گازی نظیر کمپرسور، بلوور فن استوک، کندانسور، انواع اوریفیس، پروانه اواپراتور استوک و … را با خیالی راحت از ویم کالا خریداری نمایید.

همچنین شما می توانید جهت مشاوره خرید لوازم استوک کولر گازی و دیگر قطعات استوک دستگاه ها، از مشاوران و متخصصان تیم ویم کالا کمک بگیرید. متخصصان ویم کالا با تجربه بالا، به شما در خرید بهترین قطعات استوک کولر گازی یاری خواهند کرد.

برای بهره مندی از این خدمات می توانید با واحد پشتیبانی و برای خرید قطعات با واحد فروش ویم کالا تماس حاصل فرمایید.