۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

کولرگازی اتاق خواب

کولرگازی اتاق

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

راهنمای انتخاب و خرید کولر گازی بر اساس متراژ خانه

با توجه به فضای اتاق باید کولرگازی اتاق و کولرگازی برای اتاق خواب را انتخاب نمود. باید گنجایش دستگاه ، عملکرد آن و میزان انرژی مصرفی آن را  دقت نمود. بر اساس میزان فضای اتاق باید کولرگازی را انتخاب نمود.

 

  عوامل تعیین‌کننده اندازه کولر گازی

در تعییین اندازه کولرگازی به متراژ فضای موردنظر ارتباط مستقیم دارد. کولرگازی با ظرفیت 10 هزار بی تی یو، برای فضای 30 تا 35 مترمربع مناسب است. یا مثلاً برای فضای 70 تا 80 مترمربعی بهتر است دستگاهی با ظرفیت بین 16 تا 18 هزار مناسب است.

فاکتورهای زیر در تعیین سایز کولرگازی موثر است

  • تعداد رفت و شد در اتاق: هر چه میزان رفت و آمدها بیشتر باشد باید کولرگازی با ظرفیت بالاتر انتخاب نمایید.
  • تعداد افراد حاضر در اتاق:هر چه در یک اتاق تعداد افراد حاضر بیشتر باشد باید کولر گازی بزرگ‌تری خریداری کرد. به ازای هر نفر باید 600BTU مازاد بر ظرفیت کولرگازی در نظر گرفت.
  • آب‌وهوا:  آب‌وهوایی که کولرگازی استفاده می شود در میزان ظرفیت کولرگازی تاثیر دارد. برای شهرهایی که آب‌وهوای بسیار گرم دارند باید کولرهای گازی با ظرفیت حداقل 18 هزار BTU انتخاب کنید.
  • آفتاب‌گیر بودن اتاق: اگر اتاق آفتاب گیر باشد باید کولرگازی با ظرفیت بالاتر برای سرمایش استفاده نمود و اگر برای گرمایش اتاق ،کولرگازی استفاده می نمایید ،میزان سرمایش کولر گازی بسیار مؤثر است.
  • ارتفاع سقف: ارتفاع سقف اگر از 3 متر بیشتر باشد، ظرفیت کولرگازی باید بیشتر باشد، باید ظرفیت اسپلیت نیز افزایش یابد.
  • گردش هوا در اتاق: در اتاق هایی که گردش هوا به راحتی انجام می‌شود به کولر گازی با ظرفیت‌های بالاتر نیاز دارید.

 پرهیز از خرید کولر با ظرفیت بالاتر

اگر کولرگازی با ظرفیت بالاتر خرید کنید درست است که زودتر اتاق خنک می شود . خرید کولر بزرگتر میزان شرجی و  رطوبت هوا را کم می کند. اگر کولرگازی بزرگ  انتخاب کنید مدام کولرگازی در حال  خاموش و روشن شدن موجب مصرف برق می گردد.

توجه به مدل اسپیلت

اسپیلت دیواری بهتر از کولرگازی پنجره ای می باشد. کولرگازی دیواری کارایی بیشتری دارد چون در ارتفاع نصب می گردد، گردش هوای سرد بیشتر است . کولرگازی پنجره ای ، کولرگازی یک تیکه است که کمپرسور و فن در یک پکیج است. این کولرگازی در پنجره نصب می شود و صدای آن آزار دهنده است. کولرگازی اسپیلت دو تیکه است. یک بخش داخل اتاق نصب می گردد و بخش بعدی موتور و کمپرسور در بیرون از اتاق نصب می شود.

کولرگازی پرتابل نیاز به نصب کندانسور ندارد و به راحتی راه اندازی می شود.

فروشگاه ویم کالا کولرگازی دیواری استوک ، کولرگازی پرتابل دست دوم ، کولرگازی ایستاده و… را به فروش می رساند.

مشاوره رایگان حق شما می باشد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولر گازی اتاق و کولرگازی برای اتاق خواب با 09140109588 | 09036412358 تماس بگیرید .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *