کولر گازی پرتابل ارزان

کولر گازی پرتابل ارزان

کولر گازی پرتابل چیست؟

اگر بخواهیم کلمه پرتابل را به فارسی ترجمه کنیم، قابل حمل بودن بهترین معنا برای آن است. پس کولر گازی پرتابل به معنای کولر گاری قابل حمل است. این کولر ها برخلاف کولر های بزرگی که ثابت هستند، از ابعاد و اندازه های کوچکتری برخوردار بوده و قابلیت حمل در اتاق ها را دارند؛ اما تمامی ویژگی های یک کولر معمولی را دارا هستند. این کولر ها به زمین یا دیوار متصل نمی شوند بلکه در زیر آن ها پایه های چرخ داری تعبیه شده اند تا حمل این کولر ها را تسهیل کند.

این کولر ها نیز مانند دیگر کولر ها قدرت و اندازه های مختلفی دارند که می بایست با توجه به ابعاد محیطی که قرار است کولر در آن جا استفاده شود آن را انتخاب کرد. کولر های گازی پرتابل کوچک برای اتاق ها، کولر های متوسط برای فضای بزرگتر مثل خانه ها و کولر های پرتابل بزرگ برای تالار های پذیرایی یا ادارات و … مناسب هستند.

مزیتی که کولر های گازی پرتابل نسبت به دیگر کولر ها و دستگاه های خنک کننده دارد این است که این کولر ها فضای بسیار کمی را اشغال کرده و همچنین تنها در فضای داخلی محیط ساختمان قرار می گیرند. برای مثال اسپیلت ها دارای دو یونیت هستند که یکی از آن ها در بیرون فضای ساختمان قرار گرفته و دیگری در داخل محیط ساختمان نصب می شود. اما این کولر های مدرن و کم جا در گوشه ای از اتاق قرار گرفته و نیاز به یونیت خارجی ندارند.

انواع کولر گازی پرتابل

  • کولر‌گازی ‌پرتابل تک لوله (single hose)
  • کولر‌گازی ‌پرتابل دو لوله (double hose)

مدل های تک لوله این کولر های گازی ارزان، همانطور که از نام آن پیداست، تنها از یک لوله در آن استفاده شده است. این لوله هوای گرمی که درون فضای ساختمان وجود دارد را به خارج از محیط هدایت می کند. این کار ممکن است باعث شود که هوای کلی خانه به تدریج کاهش پیدا کند. به همین دلیل بهتر است در هنگام استفاده از کولر های گازی پرتابل تک لوله درب اتاق را ببندید.

کولر های گازی دو لوله هزینه بالاتری نسبت به کولر های گازی تک لوله دارند. علت هزینه بالاتر نسبت به مدل تک لوله این است که یک لوله هوای تازه را از خارج از محیط به داخل فضای ساختمان می آورد و لوله دیگر هم مانند کولر های تک لوله هوای گرم داخل را به بیرون منتقل می کند.

مزایای کولر های گازی پرتابل

  1. اولین و مهم ترین مزیت کولر های گازی قابل حمل، چرخ دار بودن آن و سهل بودن جا به جایی آن است.
  2. نصب این کولر های پرتابل آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. کافیست آن را به برق متصل کرده و یک سر لوله را به بیرون ساختمان منتقل کنید.
  3. این کولر ها به دلیل آسانی در جا به جایی برای استفاده در محیط های مختلف و جا به جایی بین دفاتر کار مختلف در صورت مستأجر بودن بسیار مناسب است.
  4. کولر های گازی پرتابل آن چنان گران نبوده و از هزینه معقولی برخوردار هستند.

فروشگاه اینترنتی ویم کالا شما را در جهت خرید این کولر های پرتابل ارزان قیمت یاری کرده و با مشاوره های مفید بهترین خرید را به شما هدیه می دهد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.