۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

6 علت بوی بد آبسردکن

علت بوی بد آبسردکن

چند سالی است که یخچال های آبسرد کن دار وارد بازار مصرف شده است. در بعضی مدل ها، ساختن یخ نیز از قابلیت های اضافه یخچال به حساب می آید. اما در این بین، ممکن است هنگام نوشیدن آب از آبسردکن متوجه بوی بدی شوید. این بوی بد یکی از آزار دهنده ترین مشکلات در آبسردکن های یخچال است.
برای رفع این مشکل ابتدا باید به دنبال علل ایجاد این بوی بد بگردید. عوامل متعددی در بوی بد آبسرد کن ها دخیل هستند که با شناختن آن ها، راحت تر می توانید مشکل را حل کنید.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا علت های بوی بد آبسردکن را با هم بررسی کنیم.
1- استفاده نکردن از آبسردکن در مدت زمان طولانی: حتماً می دانید که اگر آب مدت زمان زیادی در جایی ساکن بماند بوی بدی گرفته و مزه آن تغییر می کند. در مورد آبسردکن های یخچال نیز همینطور است. اگر مدت زمان زیادی مثلاً هنگامی که چند روز به مسافرت می روید یا در فصول سرد سال از آبسردکن استفاده نمی کنید، در صورتی که آب در آبسردکن باقی مانده باشد، در هنگام مصرف دوباره مطمئناً متوجه بوی بد آن خواهید شد. پس برای جلوگیری از بوی بد آب موجود در آبسردکن در صورت عدم نیاز، آب موجود در آبسردکن را خالی کنید.
2- ورود بوی غذا ها به محفظه آبسردکن: سعی کنید غذا های آماده را در یخچال نگه داری نکنید. در صورت لزوم به نگهداری غذاهای آماده، بهتر است بر روی آن درپوش بگذارید. این کار باعث می شود که هم باکتری های درون یخچال به سطح غذا ننشسته و به آن نفوذ نکنند و هم باعث این می شود که بوی غذا به بقیه قسمت های یخچال منتقل نشود. در بسیاری از مواقع بوی بد آبسردکن نیز به همین دلیل ایجاد می شود. بوی غذاهای باقی مانده در یخچال به آبسردکن منتقل شده و باعث این اتفاق ناخوشایند می شود.
3- نو بودن یخچال: جنس محفظه آبسردکن ها از جنس پلاستیک است. عموماً افرادی که به تازگی یخچال خریده اند، ممکن است با مشکل بوی بد آبسردکن یخچال ها مواجه شده باشند. این مشکل به دلیل نو بودن یخچال است و از جهتی ممکن است از بوی پلاستیک های استفاده شده برای بسته بندی یخچال تأثیر گرفته باشند. طبق تجربیات قبلی افراد، این بوی بد، با چندین بار استفاده و تعویض آب آبسردکن از بین می رود.
4- تمیز نبودن آبسردکن: پیش از استفاده از آبسردکن حتما آن را تمیز کنید و سپس آن را از آب پر کنید. باکتری هایی که در داخل آبسردکن و بر دیواره های داخلی آن ساکن شده اند، بوی بدی به آب می دهند و در صورت تمیز نکردن آن، این بو در آب باقی می ماند و با هر بار استفاده از آن، بوی بد را احساس خواهید کرد. پس از مدت زمان زیادی که از آبسردکن استفاده نکردید، آن را به خوبی بشویید و پر از آب کنید.
5- رسوب گرفتن مخزن آبسردکن: وجود املاح در آب و ماندگاری آب در آبسردکن در مدت زمان طولانی باعث رسوب گرفتن مخزن آبسردکن می شود. به همین دلیل است که تأکید می شود تا حتماً هر چند وقت یکبار آبسردکن را خالی کرده، آن را بشویید و مجدداً از آن استفاده کنید.
6- استفاده از فیلتر های نامناسب: برای آبسردکن ها از فیلتر هایی استفاده می شود تا آلودگی های آب را گرفته و سختی آب را تنظیم کند. فیلتر ها نقش اساسی در این زمینه ایفا می کنند. سختی بالا در آب ها یا همینطور سختی پایین، مزه آب ها را غیر معمولی و بد می کند. از این جهت برای تنظیم این سختی، از فیلتر استفاده می شود. پس در صورتی که از فیلتر مناسبی استفاده نشود، این سختی به درستی تنظیم نشده و آب مزه بدی دارد و هنگام نوشیدن آب احساس بدی خواهید داشت.

5 راه حل از بین بردن بوی بد آبسرد کن:

بهترین و راحت ترین راه حل در قدم اول توجه به تمیز بودن و تمیز کردن آبسردکن است. اما اگر با تمیز نگه داشتن محفظه آبسردکن باز هم مشکل بوی بد آبسردکن رفع نشد، بهتر است به دنبال راه های بهتر بگردید.
البته شما می توانید از خوشبو کننده های یخچال نیز برای خوشبو شدن یخچال استفاده کنید. استفاده از ذغال یا قهوه نیز در این زمینه موثر است.
راه حل های زیادی برای رفع مشکل بوی بد آبسردکن وجود دارد. در اینجا چند مورد از راه های از بین بردن بوی بد آبسردکن را به شما معرفی می کنیم.
1- از جوش شیرین برای رفع بوی بد آبسردکن استفاده کنید: ابتدا به طور معمولی آبسردکن را با آب و مایع ظرفشویی بشورید تا کثیفی های اضافی آن از بین برود. سپس مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به داخل محفظه آبسردکن بریزید و اجازه دهید مدتی در آن بماند. می توانید پس از ده دقیقه الی یک ربع محفظه را از محلول آب و جوش شیرین خالی کرده و آن را بشویید. آن را خشک کرده و مدتی زمان بدهید تا هوا بخورد. حالا می توانید مخزن را از آب پر کرده و در یخچال قرار دهید.
2- استفاده از سرکه: سرکه ماده ضدعفونی کننده ای است که از گذشته از آن استفاده می شد. با ترکیب 1 لیتر آب و 1 قاشق سرکه، مخزن آبسردکن را شستشو دهید تا بوی بد آن را بگیرد. اگر پس از شستشوی محفظه، بوی سرکه شما را اذیت می کند، می توانید چند بار محفظه را پر از آب کنید و خالی کنید تا بوی سرکه از بین برود.
3- بدون هیچ ترسی از وایتکس استفاده کنید: محفظه آبسردکن را به خوبی با مایع سفید کننده وایتکس شستشو دهید. وایتکس تمامی باکتری ها و بو های بد را از آبسردکن یخچال بین می برد. توجه داشته باشید که پس از شستشوی مخزن با وایتکس، به دفعات محفظه را شستشو دهید تا بوی وایتکس خارج شده و سطوح داخلی آبسرکن از باقی مانده آن پاک شود.

امیدواریم در انتهای مطالعه این مطلب آموزشی، توانسته باشیم مشکل شما را رفع کنیم. تیم ویم کالا آماده ارائه انواع مشاوره و خدمات محصولات شما می باشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *