بخاری درجای ماشین سنگین

بخاری درجا ماشین سنگین

جاده های کوهستانی عموماً دمای پایینی را در طول شب تجربه می کنند. دما های پایین و سوز سرمای هوا در جاده برای افرادی که مدت زمان زیادی را در جاده ها سپری می کنند، بسیار سخت است. سرمای هوا به سرعت به درون ماشین نفوذ کرده و رفته رفته تحمل هوای سرد برای راننده دشوار می شود.

در ماشین های سنگین و کامیون ها، گرم کردن ماشین کاری دشوار بوده؛ چرا که سنگینی ماشین از یک طرف توان ماشین را کاهش می دهد و از سوی دیگر روشن کردن بخاری از توان خودرو خواهد کاست. علاوه بر همه این ها، روشن کردن بخاری در خودرو باعث افزایش مصرف سوخت نیز می شود.

مصرف بالای گازوئیل، کاهش توان خودرو و وارد آمدن فشار چند برابری به ماشین می تواند از دلایلی باشد که فرد راننده را از روشن کردن بخاری ماشین دلسرد کند. اما سرمای هوا موضوعی نیست که بتوان به راحتی از آن گذر کرد و به آن بی توجه بود؛ چرا که هر چه زمان بگذرد سرمای هوا بیشتر به داخل خودرو نفوذ کرده و راننده را بیشتر اذیت خواهد کرد.

برخی از رانندگان ماشین های سنگین برای حل این مشکل به استفاده از پیک نیک روی می آورند. حتماً می دانید که استفاده از پیک نیک در خودرو بسیار خطرناک بوده و در صورت بروز حادثه، صدمات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد.

برای خرید بخاری ماشین سنگین با شماره های ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰ تماس گرفته و محصول مد نظر خود را سفارش دهید.

اما با همه این تفاسیر برای حل مشکل سرمای هوا چه باید کرد؟

کلید حل این مشکل در دستان دستگاهی است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. پس پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بخاری درجای ماشین سنگین

بخاری درجا چیست؟

در چندین سال اخیر دستگاهی توسط شرکت های سازنده تولید و روانه بازار مصرف شد که توانست این مشکل را برای رانندگان حل کند. دستگاهی که توانست مشکل گشای رانندگان ماشین های سنگین باشد بخاری درجا نام دارد. بخاری درجا به نوعی دستگاهی مجزا است که در صورت نیاز راننده، به ماشین اضافه شده و جزئی از خودرو می شود.

بخاری درجا کامیون از باتری خودرو تغذیه می کند و فشاری به موتور ماشین وارد نمی‌کند. نتیجه این فرآیند کاهش هزینه ها و کاهش استهلاک خودرو می شود. بخاری درجا به یک سوخت برای فعالیت نیاز دارد که عموماً از نفت سفید یا گازوئیل استفاده می کند.

طی گذشت چندین سال، شرکت های سازنده انواع دیگری از بخاری درجا را تولید کردند که نسبت به مدل های قبلی تفاوت هایی داشتند. امروزه انواع مختلف و متفاوتی از بخاری های درجا وجود دارند که از نظر توان، ابعاد، میزان سوخت مصرفی و … با هم تفاوت دارند.

از لحاظ سوخت مصرفی بخاری درجا کامیون باید گفت که برخی از مدل های آن با نفت و گازوئیل کار می کنند و در سری های جدید تر از سوخت بنزینی نیز بهره می برند.

تفاوت دیگر می تواند در مورد توان دستگاه باشد. در مدل های قدیمی تر توان دستگاه ۱۸۰۰ وات بوده است. پس از آن و به مرور زمان، بخاری هایی با توان ۲۲۰۰ وات نیز تولید شدند و البته امروزه در مدل‌ های جدید تر به ۵۵۰۰ وات رسیده است.

نکته قابل توجه در بخاری های درجا، میزان مصرف آن هاست. درست است که میزان مصرف سوخت در این دستگاه ها به مدل دستگاه بستگی دارد اما گفتنی است که مصرف سوخت در بخاری های درجا آن چنان بالا نبوده و با توجه به مصرف سوخت اندک، گرمای مطلوبی را ارائه می دهد.

 

انواع بخاری درجا

بخاری درجای خودرو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

۱) بخاری درجا خشک: بخاری در جای خشک تنها فضای داخل خود را گرم می کند.

۲) بخاری درجا آبی: بخاری درجا آبی نسبت به بخاری درجا خشک مزیت دیگری دارد؛ آن هم این است که علاوه بر گرم کردن محیط خودرو، آب رادیاتور را نیز گرم می کند. یکی از مشکلات عمده خودرو ها در مناطق سردسیر، یخ زدن آب درون رادیاتور است که این مشکل با استفاده از بخاری درجا آبی حل می شود

۱۰ مزیت بخاری درجا

  • کاملا ایمن است و خطری فرد درون خودرو را تهدید نمی کند.
  • نیاز به مصرف سوخت بالا ندارد.
  • نصب آن بسیار آسان است.
  • قابلیت تنظیم باد دارد.
  • جهت و وزش باد قابل تنظیم است.
  • ثابت نبوده و امکان جا به جایی درون خودرو را دارد.
  • قابلیت تنظیم درجه حرارت و باد دارد.
  • پس از تنظیم دما، حرارت و گرما از حد مشخص شده بیشتر نمی شود.
  • در صورت برخورد ضربه یا افتادن بخاری، دستگاه به سرعت خاموش شده تا از بروز صدمات جدی مثل آتش‌سوزی جلوگیری شود.
  • حفظ توان و گرما در هوای سرد

قیمت بخاری درجا ماشین سنگین

قیمت بخاری درجا بخاری درجا نیز به مانند دیگر لوازم دچار نوسان قیمت است و از طرفی قیمت آن به توان، ابعاد و دیگر ویژگی های آن وابسته است. شما می توانید برای استعلام از قیمت دقیق محصول، با واحد پشتیبانی ویم کالا در ارتباط باشید. راه های ارتباطی موجود در سایت به شما در برقراری ارتباط با پشتیبانی کمک خواهد کرد.

برای خرید بخاری ماشین سنگین با شماره های ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰ تماس گرفته و محصول مد نظر خود را سفارش دهید.

کلام پایانی

ممکن است با خواندن این مقاله و آشنایی با بخاری درجا و مزایای آن متوجه شباهت آن با بخاری ژاپنی شده باشید. (اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بخاری ژاپنی و کاربرد ها و مزایای آن هستید می توانید مقاله های ما در مورد بخاری ژاپنی را مطالعه نمایید.) بخاری درجا نیز به نوعی بخاری ژاپنی برای خودرو ها به شمار می آید.

نکته مهم در هنگام خرید بخاری درجا، توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش آن است. خرید از ویم کالا، ۱۸ ماه گارانتی تعویض را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از خرید بخاری درجا و تسویه هزینه آن، محصول به سراسر کشور ارسال شده و درب منزل به شما تحویل داده می شود. در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با دستگاه، نحوه کارکرد آن، نحوه خرید محصول و …. می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت، با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در ارتباط باشید.

خرید با بهترین و نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت آن چیزی است که با ویم کالا تجربه خواهید کرد.