بخاری نفتی برقی ژاپنی

بخاری نفتی برقی ژاپنی

مقدمه

بخاری های نفتی برقی ژاپنی ساخت کشور ژاپن می باشند که در ابعاد و طرح های متفاوتی ساخته و به فروش می رسند. بخاری های نفتی ژاپنی امکانات متفاوتی دارند و سوخت اصلی آن ها هم از نفت می باشد که باعث تولید گرما و حرارت برای محیط کار و زندگی ما می شود این بخاری ها بدون دودکش و دارای فن می باشند که هوا را به بیرون هدایت می کنند و بخاری کاملا هوشمند می باشند.

بخاری نفتی برقی ژاپنی یک وسیله گرمایشی می باشد که با نفت سفید خالص کار می کند و مخزن نفتی آن در درون آن است و گرمادهی بسیار خوبی دارد.

 

بخاری نفتی ژاپنی چیست؟

همانطور که در مطلب قبل به آن اشاره کردیم سوخت اصلی این نوع بخاری ها از نفت می باشد و گرما تولید می شود. بیشترین مقدار نفت موجود در بخاری تبدیل به گرما می شود و استفاده از بخاری نفتی برقی ژاپنی بدون دودکش می باشد. در کل از این نوع بخاری ها باید در جاهایی که فضای بزرگ و تهویه هوا منسی دارند و گردش هوا انجام می شود استفاده شود.

این نوع بخاری ها دارای فن که در خروجی می باشد گرما را پرتاب می کند تا محیطی که بخاری ژاپنی در آن به کار برده شده است بصورت یکنواخت گرم شود.بخاری های نفتی یک منبع چند لیتری نفت دارند که بسته به کوچک و بزرگ بودن بخاری متغییر می باشد.

مزایای بخاری های نفتی ژاپنی:

از مهم ترین مزایایی که بخاری های نفتی ژاپنی می توانند داشته باشندصرفه جویی در انرژی و هزینه سوخت می باشد.

۱٫قدرت بالای گرمادهی به محیط و بدون صدا می باشند

۲٫مصرف انرژی این نوع بخاری های نفتی کم می باشد.

۳٫می توانید با استفاده از سنسور دما ،دمای محیط را تنظیم کنید.

۴٫وزن کم و حمل آن آسان و دارای عمری طولانی می باشد.

۵٫این نوع بخاری ها دارای فیلتر می باشند که از گرد و غبار و چربی جلوگیری می کنند.

۶٫توان بخاری های ژاپنی نفتی حدود  ۲۵۰۰ تا۵۸۰۰ کیلو وات می باشد.

۷٫بخاری های نفتی برقی  ژاپنی دارای سنسور های مختلف هستند که این نوع سنسور ها آلاینده هایی مانند منو اکسید کربن و دی اکسید کربن که گازهایی بدون بو و به صورت نامرئی و توسط بخاری های بدون دودکش در هوا پخش می شوند و همچنین اکسیژن هوا را هم کاهش می دهند.

بخاری نفتی برقی ژاپنی

انواع بخاری نفتی برقی استوک

بخاریهای نفتی برقی استوک ژاپنی دارای مصرف بسیار کم و گرمای بالایی هستند.مصرف برق این بخاریها از ۱۸ وات تا ۳۵ وات می باشد ، مصرف برق و گاز این بخاریها نیز بسیار پایین است. این بخاریها بدون دود کش کار می کنند وگرما به وسیله فن به بیرون منتقل می شود.

اکثر بخاریهای نفتی استوک ژاپنی دارای تنظیم درجه حرارت دیجیتالی می باشند . صفحه دیجیتالی این بخاری ها دارای نشانگر دو دما بوده ، که یکی دیگری دمایی که می خواهید محیط  تا آن دما گرم شود را نشان می دهد و دمای محیط را نشان داده و که بسته به نیاز تنظیم می گردد.

نکات مهم استفاده از بخاری های نفتی برقی ژاپنی:

. استفاده از بخاری باید در جایی باشد که فاصله آن با دیوار رعایت شود حداقل فاصله در نظر گرفته شده ۳۰سانتی متر باشد.

. از خشک کردن هر گونه لباس بر روی بخاری جدا خوداری نمایید.

. استفاده از موادی که باعث آتش سوزی می شوند مانند بنزین در محل نصب خوداری کنید.

. از نشستن بیش از حد در کنار بخاری و خواباندن نوزاد در کنار آن خوداری کنید.

. هر سال یک بار بخاری را توسط افراد متخصص سرویس کنید چون وضعیت نامطلوب بخاری باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیری می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید:

اگر انتخاب شما بخاری ها نفتی برقی ژاپنی می باشد باید نفتی که در آن ها مصرف می شود کاملا تمیز و تازه باشد یعنی باید نفت خالص باشد و هیچ مواد افزودنی در آن نباشد حتی استفاده از آب با نفت هم کار درستی نمی باشد دلیل اینکه می گوییم باید نفت به صورت خالص باشد این است که این بخاری های نفتی دارای انژکتور بوده و به ناخالصی نفت و دیگر مواد افزودنی و حتی آب موجود در نفت حساسیت نشان می دهند.

نکته ای که باید در هنگام خرید بخاری های نفتی ژاپنی به آن توجه کنیم:

این نوع بخاری های نفتی برای محیط هایی که تهویه مناسب ندارند استفاده نمی شود پس در هنگام خرید این وسیله گرمایشی به فضا یا محیطی که قرار است برای آن بخاری تهیه کنید دقت نمایید شرکت سازنده این نوع بخاری ها که ژاپن می باشد هم این توصیه را به خریداران بخاری های نفتی کرده است و اگر انتخاب شما بخاری نفتی برای محیط منزل مغازه کارگاه و یا … است لطفا هر چند ساعت یک بار به مدت چند دقیقه درب و پنجره ها را باز کنید تا هوا تازه به محیط وارد شود.

خرید هر گونه وسیله ای باید از فروشندگان با تجربه و با سابقه کافی که بتواند شما را راهنمایی و مشاوره کند اهمیت زیادی دارد.

ایمنی بخاری های نفتی ژاپنی:

مسئله ایمنی می تواند یکی از مسائل خیلی مهم برای مصرف کنندگان باشد که باید به آن توجه زیادی شود.اگر شرکت تولید کننده این بخاری ها از متریال های استاندارد و با دوام و مقاوم استفاده کند می تواند وسیله ای گرمایشی قابل اطمینان برای مصرف کنندگان باشد.

و نکته ای که باید در مورد ایمنی وسایل گرمایشی مانند بخاری های نفتی برقی ژاپنی به آن توجه کنیم طریقه استفاده از بخار و رعایت نکات ایمنی توسط مصرف کنندگان می باشد.

نتیجه گیری:

استفاده از بخاری های نفتی برقی ژاپنی برای جاهایی که برق و گاز کم می باشد از این نوع بخاری ها استفاده می کنند که سوخت اصلی آن ها نفت می باشد و بخاری های بدون دودکش می باشند. و در محیط های کوچک و بزرگ کارایی دارند ولی باید تهویه هوا در آن محیط به خصوص محیط های کوچک وجود داشته باشد.این نوع بخاری های نفتی خطراتی را هم می توانند به همراه داشته باشند که می توان با رعایت نکات ایمنی آن ها را رعایت کنیم و از خطرات ناشی از آن جلوگیری کنیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.