راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم

با بالارفتن قیمت اجناس برقی و همین طور کولرگازی ، افراد توانایی خرید کولر گازی نو را ندارند و به همین دلیل به سمت کولرکازی دست دوم  می روند  در هنگام خرید کولرگازی دست دوم باید یک سری نکات را رعایت کنید با ما همراه باشید تا به بهترین شکل ممکن خرید کولرگازی دست دوم را انجام بدهید.

درهنگام خرید کولرگازی اسپیلت دست دوم ممکن  است یک سری سوال بای شما پیش بیاید از جمله سوالات زیر:

بهترین زمان مناسب برا ی خرید کولرگازی دست دوم چه زمانی است؟

چگونه از صحت کولرگازی هنکام خرید مطلع بشویم؟

در خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم باید به چه مواردی توجه کرد؟

چطور کولرگازی را تست کنیم؟

آیا کولرگازی دست دوم بخرم یا نو؟

قیمت کولرگازی دست دوم به چه مواردی بستگی دارد؟

جهت خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم از ویم کالا با شماره09140109588| 09036412358 تماس بگیرید.

در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را پیدا کنید.

 

مزایای خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم

اگر کولر گازی را به صورت کارکرده یا همان دست دوم، خریداری کنید، این دستگاه برای شما 3 مزیت دارد:

صرف هزینه کمتر برای خرید کولرگازی دست دوم

کولر گازی های دست دوم معمولاً با قیمت کمتری نسبت به کولر گازی کاملاً جدید به فروش می رسند. این بدان معنی است که شما می توانید این دستگاه کارکرده را با نصف قیمت یک دستگاه جدید تهیه کنید. اگر بودجه محدودی دارید و قصد دارید پس انداز کنید، بهترین کار خرید کولر گازی استوک است.

دوام بیشتر اجناس قدیمی نسبت به اجناس بی کیفیت در بازار، امروزه کالاهای قدیمی دارای کیفیت بالاتری نسبت به اجناس جدید دارند. اگر کولر گازی کم کار پیدا کنید در حد یک کولرگازی نو برایتان کار می کند.

مارک هایی که دوام بیشتری در بین کولر گازی های قدیمی دارند، عبارت اند از:

 • سامسونگ Samsung
 • اجنرال OGENERAL
 • ال جی LG
 • پاناسونیک Panasonic
کولرگازی دست دوم - کولرگازی اسپیلت دست دوم

 

جهت موقت استفاده کردن

اگر موقت می خواهید در یک خانه زندگی کنید خرید کولرگازی دست دوم بهتر از خرید کولرگازی نو هست و نیاز به صرف هزینه زیاد برای خرید نیست.

مناسب برای مناطقی که زیاد از کولر گازی استفاده نمی کنند

در مناطق سردسیر که روزهای گرم در سال کم است و نیاز نیست کولرگازی را زیاد در طول سال روشن نمایند ، کولرگازی استوک گزینه مناسبی است و همچنین برا اتاق خواب که ساعت کمتری را برای روشن کردنن کولرگازی نیاز است ، کولر استوک مناسب است

 

معایب خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم

هر وسیله ای دارای هم مزایا و هم معایب هست. همانطور که کولرگازی استوک دارای مزایایی هست هینطور دارای معایب است در زیر با 5 مورد از معایب خرید کولرگازی دست دوم آشنا می شوید.

 

عدم داشتن گارانتی و یا مدت زمان کم برای گارانتی کولرگازی دست دوم

برخی از افراد به دلیل نداشتن ضمانت و یا میزان ضمانت کم برا دستگاه اقدام به خرید کالای دست دوم نمی کنند. اگر کولر گازی دچار خرابی شود و گارانتی و ضمانت نداشته باشد باید برای تعمیر کولرگازی هزینه صرف نمایید.

مقدار ضمانت کولرگازی بر روی قیمت آن هنگام خرید کولرگازی دست دوم تاثیر دارد .

 

کم بودن تعداد لوازم یدکی کولر گازی دست دوم

برخی از برندهای کولرگازی ممکن است دیگر تولید نشوند و یا کاهش در تولید داشته باشند. به همین دلیل بعد از خرید کولرگازی استوک و خراب شدن یک قطعه آن وتعویض ان قطعه ، ممکن است به مشکل بر بخورید و تهیه قطعات جدید ممکن است دشوار و زمان بر باشد. قبل از خرید کولرگازی در دسترس بودن قطعات را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

هزینه نگهداری بالا

همانطور که موقع خرید ماشین باید قبل از خرید موتور ماشین را به یک تعمیرگاه نشان بدهید . اگر بدون نشان دادن به تعمیرگاه اقدام به خرید ماشین کنید.  اگر بدون توجه به سالم بودن موتور دستگاه کولرگازی را خرید نمایید . بدون شک بعد از خرید کولرگازی باید اقدام به خرید قطعات آن کنید. و قطعات آن را تعویض کنید

هزینه نصب بعد از خرید

اگر کولرگازی تازه خریده باشید هزینه نصب آن رایگان می باشد ولی اگر کولرگازی دست دوم خریده باشید هزینه نصب کولرگازی رایگان نیست و هزینه نصب و و سایل مورد نیاز برای نصب را باید در نظر گرفت.

هزینه زیاد جهت مصرف برق بالا

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام خرید کولرگازی باید دقت کنید کم مصرف بودن کولرگازی است و اگر کولرگازی با مصرف بالا باشد هزینه مصرف برق آن بالا می رود و اگر به تازگی سرویس نشده باشد و فیلتر آن به موقع تعویض نشود ، مصرف برق بالا شود.

نکته مهم : تست و بررسی کولرگازی دست دوم، در صورتی که با قطعات کهنه و معیوب استفاده کنید از خرید آن اجتناب کنید.

هزینه شارژ گاز برودتی

زمانی که کولرگازی دست دوم ، مقدار گاز برودتی کم دارد نمی تواند فضا را خنک کند و رطوبت را از بین ببرد و میزان شارژ گاز مبرد کولرگازی یکی از عوامل موثر هنگام خرید کولرگازی دست دوم است .

 

مهم ترین معیارها در خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم

همانطور که موقع خرید خودرو باید یک سری معیارهایی را در نظر گرفت مانند کارکردخودرو ، میزان رنگ شدگی بدنه و .. را باید در نظر گرفت.هنگام خرید کولرگازی دست دوم باید 6 معیار زیر را بررسی کنید:

وضعیت فیلترهای کولر گازی

فیلترهای کولرگازی باید مورد بررسی قرار بگیرد و باید دارای شرایط خوب و بدون ساییدگی باشد و بدون هیچ گونه گرد و غبار باید باشد . یکی از نشانه های این که کولرگازی در زمان مشخص سرویس نشده باشد گردوغبار زیاد بر روی فیلتر ها باشد.

میزان گاز برودتی کولر گازی

مقدار مبرد دستکاه یکی از مهم ترین مواردی که در خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم باید به آن، توجه کنید. اگر میزان مبرد دستگاه کم باشد می تواند بر عملکرد دستگاه آسیب برساند و باعث گرم شدن بیش از حد به کمپرسور شود و دستگاه آسیب ببیند. برای خنک کردن اتاق باید مقدار گاز مبرد به میزان فضا باشد و اگر میززان گاز مبرد کم باشد خنک شدن اتاق به خوبی انجام نمی شود .

طبیعتا کولرگازی های دست دوم گاز مبرد کمتری دارند و  این مورد در قیمت کولرگازی دست دوم تاثیر دارد.

مقدار گاز برودتی را در خرید کولر گازی دست دوم در نظر بگیرید که باید قبل از خرید، مقدار گاز برودتی را اندازه گیری کنید. اگر این مورد را بررسی نکنید هزینه سنگینی را برا شما خواهد داشت، برای بررسی وضعیت گاز مبرد می توانید از یک متخصص در این امر کمک بگیرید.

کولرگازی دست دوم - کولرگازی اسپیلت دست دوم

مصرف انرژی کولر گازی

یکی از معایبی که ممکن است در خرید کولر گازی دست دوم با آن روبرو شوید، مصرف بالا انرژی برق این دستگاه ها است. کولر گازی هایی که اوایل به بازار آمده بود، به دلیل مصرف برق زیاد، مورد استقبال برخی از مردم قرار نگرفت. شما می توانید به وسیله جدول بازدهی انرژی دستگاه مقدار مصرف انرژی را تخمین بزنید. نگران نباشید، اگر دستگاهی که خریداری می کنید، این جدول را نداشت، می توانید با وارد کرد مدل دستگاه، جدول بازدهی انرژی آن را بیابید.

 

به دلیل تنوع محصولی که وجود دارد، امکان قرار دادن جدول انرژی تمام دستگاه ها را در این مقاله نداریم اما نمونه بالا، یک جدول بازدهی انرژی کولر گازی است که مشاهده می کنید.

میزان صدای کولر گازی

میزان سر و صدا از دستگاه در هنگام روشن کردن و هنگام کار باید دقت نمود. کولرگازی در 90 درصد مواقع موجب ایجاد سر و صدا می شود. هنگامی که دستگاه روشن می شود باید یک زمانی بگذرد تا متوجه صدای دستگاه شوید.

دونکته برای سر و صدای کولرگازی دست دوم بسیار مهم است:

اگر کولرگازی سر و صدا کند به احتمال زیاد در آینده دچار مشکل شود و هزینه های قابل توجهی را خواهد داشت.

کولرگازی پر سر و صدا نشان از کارکرد زیاد  دستگاه است.یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت کولرگازی دست دوم میزان سر و صدای دستگاه است.

بررسی نظرات خریداران کولرگازی مورد نظر

امروزه بیشتر فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا، ایمالز، ترب و … مانند: دیجی کالا، دارای بخشی برای نظرات مشتریان برای خرید هر محصول وجود دارد و شما قبل از خرید کولرگازی مورد نظر در بخش نظرات آن محصول ، نطرات خریداران را ببر سی کنید و از تجربه های کاربران استفاده کنید.

در صورتی که مدل کولرگازی مورد نظر خود را به درستی  در  اینترنت جستجو کنید این نظر سنجی می تواند مهم ترین عامل در تصمیم گیری شما برای خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم باشد.

چند منبع مهم برای دریافت نظرات مختلف در مورد یک مدل مشخص را به شما معرفی کنیم:

 • بخش نظرسنجی فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا، ایمالز، ترب و …
 • از تعمیرکاران و سرویسکاران در موردکولر گازی سوال نمایید.
 • پرسجو از اطرافیان در صورتی که از این مدل و برند کولر گازی استفاده کرده باشند.

میزان گارانتی باقی مانده از دستگاه

یکی از مواردی که هنگام خرید کولرگازی باید دقت نمود میزان گارانتی دستگاه می باشد. زمانی که کولر گازی مورد نظر، از دارای چند ماه گارانتی مشخص باشد، برای شما قابل اطمینان تر است. در خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم به این موضوع توجه کرده و سعی کنید در صورت امکان، کولر گازی هایی گارانتی دار استوک را با گارانتی های معتبر خریداری کنید. برخی به خاطر داشتن گارانتی معمولی نه معتبر هزینه های گزافی را دریافت می کنند.

برخی از موارد زیر بسیار حیاتی و مهم می باشد و هنگام خرید کولرگازی استوک باید دقت نمود:

 تست و بررسی کولر گازی دست دوم

باید کلیه قطعات دستگاه قبل از خرید کاملا تست شود و خودتان و یا سرویس کاران می توانند قطعات دستگاه را تست کنند. دستگاه را روشن نمایید و بعد برای خنک کردن اتاق برسی کنید دستگاه گرما را به بیرون منتقل می کند یا خیر.

. بهتر است که مواردی که در ادامه بیان می کنیم را نیز در تست خرید کولر گازی دست دوم، نیز بکار بگیرید:

بازرسی قطعات

قطعات دستگاه را از نظر ظاهر بررسی نمایید و کولرگازی که به موقع سرویس شده  باشد هیچ اثری از کهنه گی و گردو غبار روی قطعات وجو ندارد.

بازرسی قطعات خود شامل دو مرحله می شود:

 1. بررسی ظاهری
 2. روشن کردن دستگاه بازرسی عملکرد قطعات در هنگام کار کردن که شامل بررسی صداهای مختلف آن نیز می شود

تست کنترل و دکمه های روی پنل کولر گازی

تمامی دکمه های روی پنل کولرگازی را تست کنید برای راهنمای خرید کولرگازی می توانید دفترچه کولر گازی از سایت های مربوطه دانلود کنید.

تست کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولرگازی گرانترین قطعه در کولرگازی است بهتر است با روش های مختلف کمپرسور را تست کنید. در زیر روش های تست کمپرسور را بررسی کردیم:

تست سیم پیچی کمپرسور کولر گازی

برای تست سیم پیچی کمپرسور باید تریمنال کمپرسور را بررسی کنید و اگر سوکت ها روغنی بودند نشان دهنده کارکرد بالای آن است . برای سلامت این صسمت می توانید از ام متر استفاده کنید .

 

تست صدای کمپرسور کولر گازی

برای تست صدای کمپرسور کولرگازی می توان از اهم متر استفاده نمود . معمولا کمپرسورها صدای ملایم و یکنواخت دارند.البته تست صدا توسط افراد متخصص باید انجام شود و صدای کمپرسور کولرگازی توسط افرادی که قبلا به گوششان خورده باشد.

تست فشار کمپرسور کولر گازی

معمولا تکنسین ها تست فشار کمپرسور کولرگازی را انجام می دهند  و تشخیص می دهند آیا کمپرسور احتیاج به تعویض دارد یا خیر

در ادامه تست برای خرید کولر گازی استوک، دو تست مهم دیگر را با هم بررسی می کنیم:

تست میزان خنک کردن کولر گازی

کولرگازی باید پنج دقیقه بعد از روشن کردن دستگاه اتاق را خنک نماید و اگر بعد از پنج دقیقه اتاق را خنک نکرد نباید این کولرگازی را خریداری نمود البته باید اتاق اندازه ظرفیت کولرگازی باشد .

تست ترموستات کولر گازی

تست ترموستات کولر گازی یکی از مواردی که بهتر است قبل از خرید، باید آن را تست و بررسی کنید. ترموستات  کولرگازی یک قطعه اصلی برای فرایند خنک سازی استفاده می شود.

 

انتخاب کولرگازی بر اساس متراژ فضا

انتخاب کولرگازی باید بر حسب متراژ خانه باشد و اگر این مورد را رعایت نکنیم عواقب خسارت باری در پیش دارد در ارتباط با انتخاب کولرگازی بر حسب متراژ فضا یک سری نکات را باید در نظر گرفت .

در نظر گرفتن فاکتور BTU

BTU  واحد اندازه گیری انرژی می باشد. باید با توجه به فضای منزل یا محیط کار ، قدرت کولرگازی را باید بررسی کرد و سپس بر حسب قدرت کولرگازی با توجه به فضای منزل اقدام به خرید کولر نمود.

جدول BTU برای خرید کولر گازی استوک

در ادامه بر اساس متراژ اتاق، BTU های مورد نظر آن را برای شما یادداشت کرده ایم تا این راهنمای خرید کولر گازی دست دوم برای شما، کارآمد واقع شود:

 • کولر گازی 5000 مناسب برای اتاق 15 متر مربعی
 • کولر گازی 10000 مناسب برای اتاق 40 متر مربعی
 • کولر گازی 18000 مناسب برای اتاق 90 متر مربعی
 • کولر گازی 23000 مناسب برای اتاق 130 متر مربعی
 • کولر گازی 28000 مناسب برای اتاق 180 متر مربعی

معرفی 13 برند برتر پرفروش و بهترین کولر گازی ها در بازار

نکات و مواردی که گفته شد برای این بود که موقع خرید کولرگازی اطلاعات کافی داشته باشید و بدون اطلاعات اقدام به خرید نکنید و کلی ضرر نکنید . در اینجا 13 برند پرفروش برای کولرگازی را برای شما بیان میکنیم و هنگام خرید بهتر است از این برندها خرید کنید.

کولر گازی اسپلیت اجنرال

کولر گازی اسپلیت گری

کولر گازی اسپلیت ال جی

کولر گازی اسپلیت سامسونگ

کولر گازی اسپلیت جی پلاس

کولر گازی اسپلیت گرین

کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور

کولر گازی اسپلیت میتسوبیشی

کولر گازی اسپلیت شارپ

کولر گازی اسپلیت میدیا

کولر گازی اسپلیت هایسنس

کولر گازی اسپلیت جنرال

کولر گازی اسپلیت اورینت