۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳۵

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای چیست؟

کولر گازی پنجره ای یک کولر گازی است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می شود و برای فضاهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های تجاری استفاده می شود و هم در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارد.

این مدل کولرها یک تکه است و داخل پکیج کندانسور قرار دارد.

نصب  کولر گازی پنجره ای باید به صورتی باشد که قسمت اواپراتور کولر گازی پنجره ای به سمت داخل باشد و کندانسور به سمت بیرون باشد و هوای داخل توسط شبکه ی جلوی کولر گازی بطور مداوم مکش می شود وبا عبور از کویل اواپراتور خنک می شود همچنین جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن دریچه ی کوچکی بین اواپراتور و کندانسور باز می شود و در این حالت مقداری از هوای تازه به داخل وارد می شود و در این سیستم نیز گرما از سیستم داخل گرفته شده وبه محیط بیرون انتقال پیدا میکند.از جمله مشکلات کولرهای گازی پنجره ای مسایل ظاهری نصب و سر وصدای زیاد کمپرسور به دلیل نزدیکی کمپرسور با محیط تحت تهویه مطبوع می باشد.

کولر گازی پنجره ای یکی از مدل های سیستم تهویه هوا است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می گردند .

برق مورد استفاده برای این دستگاه ها از نوع تک فاز می باشد.شرکت های داخلی و خارجی زیادی در زمینه تولید کولر گازی پنجره ای فعالیت زیادی دارند که سالانه تعداد زیادی دستگاه با جدیدترین تکونولوژِی روز دنیا و با بهترین کیفیت  روانه بازار می کنند.این کولرها موقع کار دارای صدای کمی میباشند که هر چه دسیبل دستگاه کمتر باشد صدای کمتری تولید می کنند.

ویم کالا  کولرگازی پرتابل استوک ، کولر گازی پنجره ای و کولر گازی دیواری را با گارانتی اصلی و با کیفیت و کمترین قیمت به خریداران ارائه می دهد.

برای خرید کولر گازی از بانه با شماره تماس های ۰۹۱۸۵۵۱۹۰۴۰ – ۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳۵ در تماس باشید.

نحوه کار کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای معمولا با مقیاس کوچک برای تغییر شرایط هوا در منازل و ساختمان های مسکونی نصب می شود.

وجود فن داخل سیستم کولر گازی پنجره ای برای مکش هوای گرم از محیط داخل اتاق است با استفاده از یک سیکل گرمایش و سرمایش هوا را خنک می کند و آن هوای خنک را در محیط به گردش در می آوردو با توجه به شرایط جوی موجود ، هوای محیط را گرم و یا سرد می نماید.

یک شیر انبساط و کویل سرد در بخش سرمایش کولر گازی پنجره ای وجود دارد که طریقه عملکرد سرمایش به این روش است که هوا توسط واحد کنترل کننده هوا از میان لوله های مسی اواپراتور که حامل جریان تبرید است به داخل محیط وارد می شود.

کمپرسور توسط موتور الکتریکی کار می کند که وظیفه کاهش دمای ورودی را دارد .گاز مبرد که درون کمپرسور کولر گازی می باشد.

حالا زمان آن رسیده که بدانیم چگونه خانه شما توسط کولر گازی پنجره ای سرد می شود. گاز مبرد درون کمپرسور کولر گازی پنجره ای متراکم می باشد و به سمت کندانسور با فشار رفته ودر آنجا با از دست دادن گرما تبدیل به مایع می شود ، سپس مایع خروجی کندانسور از شیر انبساط یا لوله مویی عبور کرده و دچار افت شدید می گردد که در اثر این افت فشار مقداری حالت دوفازی به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می گردد.

در محل اواپراتور کولر گازی پنجره ای ، مبرد تحت تاثیر دمای محیط تبخیر و مجدد تبدیل به گاز می گردد. لذا ماده مبرد، سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور می دهد و با گردش فن و دمیدن هوای سرد اطراف کویل به داخل محیط سرمایش ایجاد می گردد. مبرد تبخیر شده  و توسط کمپرسور مکش می شود و وارد سیکل می گردد. بعد از این مرحله ، مراحل فوق تکرار می شود و در نهایت موجب سرمایش فضا می شود.

ویژگیهای مهم کولر گازی پنجره ای

در هنگام خرید کولر گازی پنجره ای ، فواید و امکانات اضافی را باید در نظر گرفت. این امکانات اضافی علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه موجب افزایش بازدهی کلی می شود.

 • ترموستات
 • تنظیم سرعت فن
 • کنترل از راه دور
 • تایمر قابل برنامه ریزی
 • تنظیم جهت پرتاب باد
 • نوع فیلتر
 • رده انرژی

ترموستات کولر گازی پنجره ای

جهت منترل میزان سرمایش خروجی از ترموستات استفاده می شود. مدل های جدید دارای ترموستات دیجیتال هستند که هم دمای فعلی و هم دمای انتخابی را نشان می دهد.ترموستات های دیجیتال به صورت خودکار کولر را روشن یا خاموش می کنند تا دمای اتاق محفوظ بماند. مدل های قدیمی دارای ترموستات مکانیکی هستند که با چرخاندن درجه ، دما را تنظمی می کند.

تنظیم سرعت فن

سرعت فن بر صدای تولیدی از دستگاه تاثیر دارد. هر چه میزان حالت فن تندتر باشد ، سر و صدا بیشتر می شود . سرعت فن دارای سه حالت کند ، متوسط ، تند می باشند. اگر شب میخواهید کولر روشن بماند بهتر است حالت کند را انتخاب نمایید.

کنترل از راه دور

با کنترل از راه دور شما به راحتی می توانید بدون نیاز به دکمه های نصب شده رو دستکاه ، دما را تنظیم نمایید ، برخی کنترل ها دارای نمایشگر دما هستند . برخی کولرها دارای نگهدارنده آهنربایی هستند که می توان کنترل را در آنجا قرار داد.

تایمرقابل برنامه ریزی

توسط تایمر می توان زمان روشن و خاموش شدن کولر را برنامه ریزی نموئ و کولر به صورت خودکار خاموش یا روشن می شود . این کار موجب مدیریت مصرف انرژی  است . معمولا قابلیت تنظیم زمان بین 12 تا 24 ساعت وجود دارد.

کنترل جهت پرتاب باد

امکان تنظیم جهت باد کولر توسط شبکه های قابل تنظیم می باشد.اگر جهت باد می خواهبد به سورت مستقیم باشد به راحتی می توان جهت باد را تنظیم نمود. تنظیم جهت باد به بهینه شدن جریان هوا کمک میکند.

نوع فیلتر

باید فیلتر ها را به طور متداول و دوره ای تعویض گردد تا تصویه هوا و جریان هوا به خوبی انجام می شود.

فیلترها قابل شستشو می باشند و می توان آنها را بارها شست و استفاده نود . فیلترها جنس مقاومی دارند و می توان آنها را بارها شست و استفاده کرد.

رده انرژی

بسته به میزان استفاده از کولرتان ، رده انرژی کولر متفادن خواهد بود . بازده کولرهایی که دارای رده انرژی هستند تا ۱۵% بیشتر از کولرهای معمولی است. بازده انرژی نیز می تواند یکی از موارد مهم باشد.

فاکتورهای مهم برای خرید کولر گازی پنجره ای

 • نمایشگر دیجیتالی برای تنظیمات ترموستات
 • داشتن فیلتری برای راحت تمیز کردن اسلایدها
 • تایمر
 • ریموت کنترل

خرید کولر گازی پنجره ای از بانه

اگر قصد خرید کولرگازی پنجره ای از بانه را دارید می توانید با کارشناسان ما  در تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

کولر گازی پنجره ای بانه را می توانید با مناسب ترین قیمت ، نصب رایگان و گارانتی معتبر از فروشگاه ما تهیه کنید.برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

معایب کولر گازی پنجره ای

در بالاتر، ما درباره ویژگی و مزایا کولر پنجره ای صحبت کردیم؛ ولی اینطور نیست که این محصول فقط دارای مزایا باشد و هیچ عیب و نقصی نداشته باشد. درواقع شما به عنوان شخصی که قصد خرید کولر گازی پنجره ای را دارید، باید هم با مزایا و هم با معایب آن آشنا باشید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید. برای همین در ادامه این بخش، به بررسی معایب کولر گازی پنجره ای می‌پردازیم:

1. سر و صدای زیاد

مهم‌ترین ایرادی که می‌توان از کولرهای پنجره ای کوچک گرفت، مربوط به سر و صدای زیاد آنهاست. درواقع باید اینطور به شما بگویم که اگر محل مدنظر شما نیاز به سکوت یا آرامش دارد، کولر گازی پنجره ای می‌تواند گزینه مناسب برای شما باشد و بهتر به سراغ انواع دیگر کولرها به مانند کولر اسپلیت بروید.

2. مصرف برق زیاد

این مورد را که دیگر فکر کنم همه با آن آشنا باشند و بدانند که مصرف برق کولر گازی پنجره ای کوچک، بسیار بالاست که حتی از مصرف برق کولرهای اسپلیت هم بیشتر است. ولی در کنار مصرف برق زیاد، باید بدانید که کولرهای گازی دارای قدرت سرمادهی زیادی هستند که یعنی شما در صورت خرید، می‌توانید بهترین بازدهی را آن بگیرید.

3. ظاهری نامناسب

آخرین و عیب و ایرادی که می‌توان از کولرهای پنجره ای گرفت، مربوط به ظاهر آنها می‌شود؛ اگر شما به دنبال ظاهری لوکس و لاکچری برای محل کار یا خانه هستید، پیشنهاد می‌شود که از کولرهای پنجره ای استفاده نکنید.

چون ظاهر این کولرها و همانطور که از اسم آنها هم مشخص است، شبیه به پنجره است که همین موضوع باعث شده تا کارایی محدودتری را نسبت به کولرهای اسپلیت و … داشته باشد.

قیمت کولر گازی پرتابل و عوامل تاثیرگذار بر روی آن

تمامی انواع مختلف کولر گازی پنجره ای کوچک بنا به ویژگی‌های متفاوتشان، دارای قیمت‌های مختلفی هستند که حالا به غیر از ویژگی، دو عامل دیگر هم وجود دارند که می‌توانند به صورت مستقیم، بر روی قیمت آنها تاثیر بگذارند که در ادامه، قصد بررسی برخی از آنها را داریم:

1. توان دستگاه

توان دستگاه، رابطه مستقیمی با قیمت کولرگازی پنجره ای دارد؛ به این صورت که هر چه توان دستگاه بیشتر باشد، قیمت کولرهای پنجره ای هم بیشتر می‌شود. البته توان دستگاه هم باید بر اساس نیاز شما باشد.

 برای همین هم بهتر است که قبل از اینکه اقدام به خرید کولر گازی پنجره ای کنید، ابتدا ببینید که چه توان دستگاهی را نیاز دارید تا هزینه‌های اضافی را برای ویژگی‌های بلااستفاده، خرج نکنید.

2. مدل و برند دستگاه

مدل و برند دستگاه نه تنها در کولرهای گازی پنجره ای، بلکه در هر محصول دیگری می‌تواند تاثیر گذار باشد. چون قطعا هر برند و مدلی، ویژگی های خاص خودش را دارد که باعث می‌شود تا قیمت‌های مختلفی را نیز به خودشان بگیرند.

البته به دلیل نوسانات زیادی که در بازار وجود دارد، متاسفانه امکانش نیست که قیمت‌های دقیقی را به شما ارائه بدهیم. برای همین پیشنهاد می‌شود که جهت اطلاع از قیمت کولر گازی پنجره ای و کولر گازی دست دوم پنجره ای با شماره    ۰۹۱۸۵۵۱۹۰۴۰ – ۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳۵  تماس بگیرید.

انتخاب ظرفیت کولر گازی پنجره ای

عوامل زیادی در انتخاب ظرفیت کولر گازی پنجره ای وجود دارند. که هر کدام از این عوال تاثیر مستقیمی در بازدهی کولرگازی دارد. عواملی مانند نوع کاربردی ، نوع اقلیم جغرافیایی ، موقعیت ساختمان و متراژ ساختمان در انتخاب ظرفیت کولر گازی دخالت دارند . مهمترین فاکتور که نقش مهمی در انتخاب ظرفیت این دستگاه دارد متراژ ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *