کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای چیست؟

کولر گازی پنجره ای یک کولر گازی است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می شود و برای فضاهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های تجاری استفاده می شود و هم در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارد.

این مدل کولرها یک تکه است و داخل پکیج کندانسور قرار دارد.

نصب  کولر گازی پنجره ای باید به صورتی باشد که قسمت اواپراتور کولر گازی پنجره ای به سمت داخل باشد و کندانسور به سمت بیرون باشد و هوای داخل توسط شبکه ی جلوی کولر گازی بطور مداوم مکش می شود وبا عبور از کویل اواپراتور خنک می شود همچنین جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن دریچه ی کوچکی بین اواپراتور و کندانسور باز می شود و در این حالت مقداری از هوای تازه به داخل وارد می شود و در این سیستم نیز گرما از سیستم داخل گرفته شده وبه محیط بیرون انتقال پیدا میکند.از جمله مشکلات کولرهای گازی پنجره ای مسایل ظاهری نصب و سر وصدای زیاد کمپرسور به دلیل نزدیکی کمپرسور با محیط تحت تهویه مطبوع می باشد.

کولر گازی پنجره ای یکی از مدل های سیستم تهویه هوا است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می گردند .

برق مورد استفاده برای این دستگاه ها از نوع تک فاز می باشد.شرکت های داخلی و خارجی زیادی در زمینه تولید کولر گازی پنجره ای فعالیت زیادی دارند که سالانه تعداد زیادی دستگاه با جدیدترین تکونولوژِی روز دنیا و با بهترین کیفیت  روانه بازار می کنند.این کولرها موقع کار دارای صدای کمی میباشند که هر چه دسیبل دستگاه کمتر باشد صدای کمتری تولید می کنند.

ویم کالا  کولرگازی پرتابل استوک ، کولر گازی پنجره ای و کولر گازی دیواری را با گارانتی اصلی و با کیفیت و کمترین قیمت به خریداران ارائه می دهد.

برای خرید کولر گازی از بانه با شماره تماس های  ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰  در تماس باشید.

نحوه کار کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای معمولا با مقیاس کوچک برای تغییر شرایط هوا در منازل و ساختمان های مسکونی نصب می شود.

وجود فن داخل سیستم کولر گازی پنجره ای برای مکش هوای گرم از محیط داخل اتاق است با استفاده از یک سیکل گرمایش و سرمایش هوا را خنک می کند و آن هوای خنک را در محیط به گردش در می آوردو با توجه به شرایط جوی موجود ، هوای محیط را گرم و یا سرد می نماید.

یک شیر انبساط و کویل سرد در بخش سرمایش کولر گازی پنجره ای وجود دارد که طریقه عملکرد سرمایش به این روش است که هوا توسط واحد کنترل کننده هوا از میان لوله های مسی اواپراتور که حامل جریان تبرید است به داخل محیط وارد می شود.

کمپرسور توسط موتور الکتریکی کار می کند که وظیفه کاهش دمای ورودی را دارد .گاز مبرد که درون کمپرسور کولر گازی می باشد.

حالا زمان آن رسیده که بدانیم چگونه خانه شما توسط کولر گازی پنجره ای سرد می شود. گاز مبرد درون کمپرسور کولر گازی پنجره ای متراکم می باشد و به سمت کندانسور با فشار رفته ودر آنجا با از دست دادن گرما تبدیل به مایع می شود ، سپس مایع خروجی کندانسور از شیر انبساط یا لوله مویی عبور کرده و دچار افت شدید می گردد که در اثر این افت فشار مقداری حالت دوفازی به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می گردد. در محل اواپراتور کولر گازی پنجره ای ، مبرد تحت تاثیر دمای محیط تبخیر و مجدد تبدیل به گاز می گردد. لذا ماده مبرد، سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور می دهد و با گردش فن و دمیدن هوای سرد اطراف کویل به داخل محیط سرمایش ایجاد می گردد. مبرد تبخیر شده  و توسط کمپرسور مکش می شود و وارد سیکل می گردد. بعد از این مرحله ، مراحل فوق تکرار می شود و در نهایت موجب سرمایش فضا می شود.

ویژگیهای مهم کولر گازی پنجره ای

در هنگام خرید کولر گازی پنجره ای ، فواید و امکانات اضافی را باید در نظر گرفت. این امکانات اضافی علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه موجب افزایش بازدهی کلی می شود.

 • ترموستات
 • تنظیم سرعت فن
 • کنترل از راه دور
 • تایمر قابل برنامه ریزی
 • تنظیم جهت پرتاب باد
 • نوع فیلتر
 • رده انرژی

ترموستات کولر گازی پنجره ای

جهت منترل میزان سرمایش خروجی از ترموستات استفاده می شود. مدل های جدید دارای ترموستات دیجیتال هستند که هم دمای فعلی و هم دمای انتخابی را نشان می دهد.ترموستات های دیجیتال به صورت خودکار کولر را روشن یا خاموش می کنند تا دمای اتاق محفوظ بماند. مدل های قدیمی دارای ترموستات مکانیکی هستند که با چرخاندن درجه ، دما را تنظمی می کند.

تنظیم سرعت فن

سرعت فن بر صدای تولیدی از دستگاه تاثیر دارد. هر چه میزان حالت فن تندتر باشد ، سر و صدا بیشتر می شود . سرعت فن دارای سه حالت کند ، متوسط ، تند می باشند. اگر شب میخواهید کولر روشن بماند بهتر است حالت کند را انتخاب نمایید.

کنترل از راه دور

با کنترل از راه دور شما به راحتی می توانید بدون نیاز به دکمه های نصب شده رو دستکاه ، دما را تنظیم نمایید ، برخی کنترل ها دارای نمایشگر دما هستند . برخی کولرها دارای نگهدارنده آهنربایی هستند که می توان کنترل را در آنجا قرار داد.

تایمرقابل برنامه ریزی

توسط تایمر می توان زمان روشن و خاموش شدن کولر را برنامه ریزی نموئ و کولر به صورت خودکار خاموش یا روشن می شود . این کار موجب مدیریت مصرف انرژی  است . معمولا قابلیت تنظیم زمان بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت وجود دارد.

کنترل جهت پرتاب باد

امکان تنظیم جهت باد کولر توسط شبکه های قابل تنظیم می باشد.اگر جهت باد می خواهبد به سورت مستقیم باشد به راحتی می توان جهت باد را تنظیم نمود. تنظیم جهت باد به بهینه شدن جریان هوا کمک میکند.

نوع فیلتر

باید فیلتر ها را به طور متداول و دوره ای تعویض گردد تا تصویه هوا و جریان هوا به خوبی انجام می شود.

فیلترها قابل شستشو می باشند و می توان آنها را بارها شست و استفاده نود . فیلترها جنس مقاومی دارند و می توان آنها را بارها شست و استفاده کرد.

رده انرژی

بسته به میزان استفاده از کولرتان ، رده انرژی کولر متفادن خواهد بود . بازده کولرهایی که دارای رده انرژی هستند تا ۱۵% بیشتر از کولرهای معمولی است. بازده انرژی نیز می تواند یکی از موارد مهم باشد.

فاکتورهای مهم برای خرید کولر گازی پنجره ای

 • نمایشگر دیجیتالی برای تنظیمات ترموستات
 • داشتن فیلتری برای راحت تمیز کردن اسلایدها
 • تایمر
 • ریموت کنترل

خرید کولر گازی پنجره ای از بانه

اگر قصد خرید کولرگازی پنجره ای از بانه را دارید می توانید با کارشناسان ما  در تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

کولر گازی پنجره ای بانه را می توانید با مناسب ترین قیمت ، نصب رایگان و گارانتی معتبر از فروشگاه ما تهیه کنید.برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

معایب کولر گازی پنجره ای

 • به دلیل نزدیک بودن کولر گازی با محیط تحت تهویه مطبوع موجب ایجاد سروصدا می شود.
 • داشتن ظاهری نامناسب به دلیل نصب آن

قیمت کولر گازی پرتابل

قیمت کولر گازی بر حسب برند مورد استفاده و اینکه ساخت خارج از کشور می باشد یا داخل متفاوت است . همچنین بسته به ظرفیت  کولر گازی پنجره ای قیمت ان متفاوت می باشد. جهت اطلاع از قیمت کولر گازی پرتابل با شماره     ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰   تماس بگیرید.

انتخاب ظرفیت کولر گازی پرتابل

عوامل زیادی در انتخاب ظرفیت کولر گازی پنجره ای وجود دارند. که هر کدام از این عوال تاثیر مستقیمی در بازدهی کولرگازی دارد. عواملی مانند نوع کاربردی ، نوع اقلیم جغرافیایی ، موقعیت ساختمان و متراژ ساختمان در انتخاب ظرفیت کولر گازی دخالت دارند . مهمترین فاکتور که نقش مهمی در انتخاب ظرفیت این دستگاه دارد متراژ ساختمان است.

جهت مشاوره در خرید کولر گازی پنجره ای بانه با  ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰  در تماس باشید.