۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

کنترل همه کاره تلویزیون

کنترل تلویزیون همه کاره

اگر کنترل تلویزیون شما دچار مشکل شد و یا دیگر کار نکرد، شما قطعا بایستی یک کنترل دیگر را جایگزین کنید. اما تهیه کردن کنترلی عیناً مانند کنترل پیشین، بسیار سخت و یا بسیار گران است. چند سالی است که کنترل هایی معرفی و راهی بازار مصرف لوازم خانگی شده اند که با اکثر تلویزیون ها سازگار هستند. این کنترل ها که به کنترل همه کاره تلویزیون یا کنترل مادر معروف هستند، به راحتی و با اندکی تنظیمات، با تلویزیون شما هماهنگ می شود و عملکرد مشابه کنترل اصلی را برای شما فراهم می کنند.

جهت خرید کنترل همه کاره تلویزیون  و کنترل همه کار کولر گازی با شماره ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰ تماس بگیرید.

پس در یک تعریف کلی می توان گفت که کنترل همه کاره تلویزیون، کنترلی است که می تواند به روش های مخصوص به خود، به اکثر تلویزیون ها، متصل شده و کنترل عملکرد آن تلویزیون را به دست بگیرد. در ادامه مقاله انواع روش های ست کردن کنترل با تلویزیون را برای شما توضیح خواهیم داد.

نحوه استفاده از کنترل تلویزیون همه کاره

عموماً به سه روش می توان کنترل همه کاره را با تلویزیون تنظیم کرد.

  • تنظیم دستی: برای ست کردن دستی کنترل با تلویزیون ابتدا تلویزیون را روشن کنید. سپس کافی است تا دکمه SET را با دکمه خاموش/روشن (ON/OFF) به طور همزمان بفشارید تا چراغ کوچک روی کنترل روشن شود. در این هنگام دکمه vol+ (افزایش صدا) را فشار دهید. این کار را در فواصل مرتب چندین بار تکرار کنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که نمایشگر صدا روی صفحه تلویزیون ظاهر شود. در این مرحله بایستی دکمه OK را فشار دهید؛ چرا که نمایش نشانگر افزایش صدا بر روی تلویزیون به معنای آن است که کنترل با دستگاه شما ست شده و کنترل، عملکرد دستگاه شما را به عهده گرفته است.
  • تنظیم با استفاده از مدل کنترل اصلی (قابل استفاده در بر خی مدل های کنترل همه کاره): اگر مایل هستید تا کنترل همه کاره را به این روش تنظیم کنید، ابتدا بایستی دفترچه کنترل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کنترلی که خریداری کردید، قابلیت ست شدن با استفاده از مدل کنترل اصلی دستگاه را دارد یا خیر؟ اگر در دفترچه راهنمای کنترل همه کاره، تصویری از کنترل های مختلف تلویزیون را دیدید، پس این به این معناست که کنترل همه کاره شما این قابلیت (ست شدن با استفاده از مدل کنترل اصلی) را دارا است.

برای انجام تنظیمات به این روش، دکمه SET و دکمه خاموش/روشن (ON/OFF) را به طور همزمان بفشارید. زمانی که چراغ ال ای دی روی کنترل روشن شد، وقت آن است تا کد مربوط به کنترل اصلی تلویزیون خود را (مندرج در دفترچه راهنمای کنترل) وارد کنید.

  • تنظیم به صورت سرچ خودکار: برای تنظیم کنترل با تلویزیون به این روش، ابتدا لازم است تا تلویزیون را روشن کنید. سپس همانند روش های قبل، دکمه SET و دکمه خاموش/روشن (ON/OFF) را به طور همزمان بفشارید. هنگامی که چراغ ال ای دی کنترل روشن شد، کنترل را در جلوی تلویزیون نگه داشته و دکمه خاموش/روشن را یک بار فشار دهید. پس از فشردن این دکمه، خواهید دید که ال ای دی روی کنترل به حالت چشمک زن در خواهد آمد. در این مرحله بایستی منتظر بمانید تا کد های کنترل همه کاره تلویزیون یک به یک جستجو شده و با تلویزیون ست شوند. درست هنگامی که تلویزیون شما خاموش شد، بایستی دکمه OK یا ENTER را بفشارید تا همین کد برای تلویزیون شما تنظیم شود.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون همه کاره

یک موضوع جالب این است که شما می توانید از گوشی هوشمند خود به عنوان کنترل تلویزیون استفاده کنید. روش انجام این کار بسته به امکانات گوشی و تلویزیون شما متغیر است. با استفاده از سه قابلیت یعنی مادون قرمز، بلوتوث و وای فای می توانید کنترل تلویزیون خود را به عهده بگیرید.

اما برای انجام این کار، به جز تلویزیون و گوشی هوشمند، به یک طرف سوم هم نیاز دارید. این طرف سوم، یک نرم افزار Remote است که بایستی روی گوشی هوشمند شما نصب شود. پس از نصب یکی از نرم افزار های Remote، اطلاعاتی نظیر برند تلویزیون و … از شما دریافت می شود و پس از انجام تنظیمات، گوشی هوشمند شما در نقش یک کنترل تلویزیون همه کاره ظاهر خواهد شد.

توجه داشته باشید که در صورتی که از روش اتصال با وای فای استفاده می کنید، حتما بایستی هر دو دستگاه (گوشی هوشمند و تلویزیون) به یک وای فای یکسان متصل باشند.

نرم افزار های بسیار زیادی برای این کار در گوگل پلی قرار گرفته است که به راحتی می توانید آن ها را دانلود کرده و با تلویزیون خود ست کنید. برند شیائومی در برخی از مدل ها نرم افزاری به نام Mi remote را به طور پیش فرض بر روی گوشی های هوشمند خود قرار داده است که به راحتی می توان از آن استفاده کرد. نرم افزار Android Tv Remote Control نیز برای سایر برند های گوشی ها پیشنهاد می شود.

اگر کارکرد کنترل تلویزیون شما هم به مشکل خورده است و عملکرد صحیح ندارد، پیشنهاد ما به شما خرید کنترل همه کاره تلویزیون است. شما می توانید این کنترل را با کیفیت بالا از وب سایت ویم کالا خریداری کنید. در همین راستا اگر برای تنظیم کردن کنترل با تلویزیون به مشکلی برخوردید، متخصصان ویم کالا آماده ارائه خدمات به شما هستند.