۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

علت بوی بد بخاری ژاپنی

علت بوی بد بخاری ژاپنی

بخاری ژاپنی معمولا بخاریهای استوک بوده و برای استفاده از دستگاه برای اولین بار، فیلتر آن را تمیز و نسبت به شستن بخاری گازی اقدام کنید. پس از کار کردن بخاری برای مدتی کوتاه، دستگاه اصطلاحا آببندی شده و  علت بوی بد بخاری ژاپنی برطرف خواهد شد. اگر بخاری شما نیز هنگام کار کردن بوی بدی از خود ساطع میکند و مایل هستید  خود را پیدا و نسبت به تعمیر بخاری اقدام کنید، با ما همراه باشید.

به طوری که باید بررسی کنید آیا گاز یا برق دستگاه به خوبی تأمین میشود و یا ممکن است که شیر برقی و ترموکوپل دچار خرابی شده باشد و نیاز به تعمیر آن باشد. بعنوان مثال در تعمیر بخاری برقی برای تشخیص بوی بد روند بررسی با انواع بخاری گازی تفاوت دارد. مواجه شدید و پیشنهادات ما نتوانست مشکل شما را رفع کند، باید از یک فرد متخصص در امور عیب يابی و تعمیر بخاری گازسوز کمک بگیرید تا با خطرات ناگوار مواجه نشوید.

آن چه که امروز در بازار مشهود است، فراوانی و تنوع این کالاست. تنها در ژاپن طراحی و نیز مونتاژ می شوند. برای جلوگیری از این مشکل باید پیش از روشن کردن موضوعی که باید در مورد این بخاریها بدانید، این است که در مورد معنای کدهای خطای این بخاری بیشتر بدانید و در صورت بروز خطا هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید.

توصیه میکنیم همیشه شیلنگ انتقال گاز به بخاری را پیش از نصب بررسی کنید. توصیه میکنیم پیش از روشن کردن بخاری در فصل سرما سری به پشت بام بزنید، و لوله H شکل بخاری و همین طور وضعیت نصب لوله بخاری را بررسی کنید تا مسدود نشده باشد. همچنین، پس از اتصال شیلنگ آن را بررسی کنید تا خم نشده و تا نخورده باشد. اگر دریچه به درستی باز نبود و هوا به اندازه کافی به بخاری نمیرسید، آن را کمی بازتر کنید. اگر این مشکل پس از مدت کوتاهی رفع نشود، باید علت بوی بد بخاری گازی را در موارد دیگر جستجو کرد.

 دقت کنید هم بخاری گازی معمولی و هم بخاری گازی برقی نیاز به هوارسانی دارند پس به این نکته توجه کنید و بخاری را در جایی نصب کنید که احتمال تکان خوردن وجود نداشته باشد . در دوران استفاده از وسایل گرمایشی معمولی به علت وجود دیوارها و پنجره های عایق گرما، تبادل رطوبت با هوای بیرون به حداقل می رسد و رطوبت هوا اغلب از میزان متعادل کمتر می شود.

گرفتگی یا کثیف بودن فیلتر ورودی گاز نیز میتواند علت بوی بد بخاری ژاپنی شما باشد. گاها علت روشن نشدن بخاری گازی یا مشکلاتی مثل علت خاموش شدن بخاری گازی بطور ناگهانی با بوی بد استشمام شده در ارتباط است و از دلایل مشابهی نشات میگیرد. تمدید تایمر بخاریها ی نفتی برقی بوسیله دکمه مخصوص تمدید تایمرمی باشد.البته بعضی از مدلهای آن مثل CORONA را می توان دائم کار نمود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 نظر در “علت بوی بد بخاری ژاپنی

  1. آرمان گفت:

    سلام مدل بخاری من Paloma مدل PG-3500FC هست و همیشه ایراد 03 یعنی مشکل زاویه رو داره با هر زاویه ای هم تنظیم میکنم به مشکل میخوره و خاموش میشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید شاید این مشکل، مشکل بقیه دوستان هم باشد

    1. admin admin گفت:

      مشاور خرید :۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *