بخاری کم مصرف

با شروع شدن فصل سرما نیاز به یک وسیله گرمایشی مانند بخاری کم مصرف وجود دارد و برای هر محیطی ضروری می باشد.هر وسیله گرمایشی کم مصرف که ما برای محیط مدنظر خود انتخاب می کنیم مزایا و معایبی خواهد داشت و باید با توجه به مشخصات محیطی که قرار است برای آن بخاری تهیه کنیم انتخاب شود.

بخاری های کم مصرف می توانند انواع مختلفی داشته باشند مانند بخاری های کم مصرف برقی گازی نفتی … و بستگی به این دارد محیطی که قرار است بخاری در آن به کار برده شود شرایط کدام نوع از بخاری های کم مصرف را دارا می باشد اگر محیط شما فاقد گاز و یا رادیاتور هایی برای گرمایش یا منابع سوخت فسیلی در آن محیط در دسترس نباشد باید از بخاری برقی کم مصرف برای محیط خود استفاده کنید.

 

بخاری کم مصرف چیست؟

بخاری های کم مصرف همان طور که از نام آن ها مشخص است بخاری هایی هستند که میزان مصرف انرژی آن ها کم و همین ویژگی منحصر به فرد آن ها باعث کاهش هزینه های گرمایشی شده است.استفاده از بخاری های کم مصرف برای محیط هایی تجاری که هزینه های زیادی صرف تامین گرما می کنند می تواند کمک شایانی کند کم مصرف بودن بخاری اهمیت فراوانی در اقتصاد مصرف کننده خواهد داشت.

ملاک انتخاب بخاری کم مصرف با گرمادهی بالا و مقرون به صرفه

امروزه به دلیل اینکه در همه مکان ها برق کافی وجو دارد از بخاری های کم مصرف برقی یا هیتر های برقی استفاده می کنند.شاید سوالی برای شما پیش بیاید که آیا ملاک اصلی انتخاب بخاری های کم مصرف فقط می تواند کم مصرف بودن آن حائز اهمیت باشد می توان گفت امنیت بالا قابلیت تنظیم کردن دما و صرفه جویی در انرژی …..هم می تواند ملاک انتخاب بخاری کم مصرف باشد که باید به آن توجه کرد.

بخاری کم مصرف

مواردی مهمی که باید در خرید بخاری های کم مصرف به آن توجه کنید

۱٫کم مصرف بودن با صرف کم ترین انرژی بالاترین گرمادهی را داشته باشد.

۲٫اگر انتخاب بخاری شما بخاری برقی کم مصرف باشد پس توان بخاری اهمیت زیادی دارد که در مصرف بخاری باید به آن توجه کنید زیرا هرچه مقدار توان بخاری بیشتر و بزرگتر باشد بخاری برقی شما میزان گرما دهی آن بیشتر و مصرف برق آن هم افزایش می یابد.

۳٫همان طور که در مورد قبلی گفتیم توان بخاری بسیار در انتخاب بخاری کم مصرف مهم است زیرا با بیشتر بودن توان بخاری گرمادهی آن و مصرف برق آن هم بیشتر می شود پس متراژ اتاقی که قرار است بخاری درآن نصب و راه اندازی شود مهم است برای اتاق های کوچک با توان کمتر استفاده کنید و این رابدانید انتخاب توان بخاری بستگی به شرایط آب و هوایی دارد که اگر هوا خیلی سرد باشد باید از توان بیشتر استفاده کرد تا محیط داخل اتاق را گرم کند.

۴٫قبل از اینکه بخواهید بخاری کم مصرف خود را انتخاب کنید محل نصب آن را مشخص کنید قرار دادن بخاری با رعایت فاصله از دیوار های کناری پرده ها صورت گیرد.بخاری خود را در جایی قرار دهید که در مسیر رفت و آمد افراد نباشد و برای اتاق هایی که متراژ آن ها پایین است بخاری های کوچک انتخاب کنید.

۵٫یکی از مواردی که باید در انتخاب بخاری کم مصرف به آن توجه شود دارا بودن کلید تنظیم و کنترل کردن دما وسیله گرمایشی می باشد که یکی از موارد بسیار مهمی می باشد. با استفاده از کلید تنظیم و کنترل دما می توان دمای مد نظر برای محیط را انتخاب و کنترل تنظیم کنیم.که این کلید می تواند درکاهش مصرف انرژی حاصل از گرما به ما کمک کند.

۶٫دارا بودن علامت استاندارد درج شده بر روی بخاری کم مصرف این اطمینان را می دهد که این بخاری توسط افراد مجرب

قیمت بخاری های کم مصرف در بازار

انتخاب و خرید بخاری های کم مصرف بستگی به میزان توان مالی و همچنین میزان مصرف شما دارد که آیا از این نوع بخاری که برای گرم کردن محیط خریداری کرده اید چه میزان گرما را باید به محیط دهد.امروزه در بازار تنوع زیادی در تولید محصولات گرمایشی بوجود آمده است که انتخاب را برای مصرف کنندگان دشوار کرده است.

خرید و گارانتی پس از فروش بخاری های کم مصرف

محصولی که خریداری می شود اگر گارانتی پس از فروش داشته باشد این اطمینان را به مصرف کننده می دهد که این محصول را با خیال راحت خریداری کند زیرا اگر مشکلی بعد از خرید بخاری برای آن پیش بیاید می تواند بخاری را مرجوع کند و بدون هزینه آن را تعمیر و راه اندازی کند.پس بخاری هایی را انتخاب کنید که گارانتی پس از فروش داشته باشند چون این ویژگی از اهمیت بالایی در خرید بخاری برخوردار می باشد.

بررسی و کنترل مداوم صحت عملکرد بخاری های کم مصرف

مهم ترین مسئله در مورد بخاری های کم مصرف ایمنی آن ها می باشد.باید بطور مرتب و منظم از صحت قطعات بخاری مطمئن و آن ها را با دقت بررسی کنیم.به خصوص اگر انتخاب بخاری کم مصرف شما از نوع بخاری های گازی باشد باید شعله و سنسور دما آن را بررسی و از سلامت آن آگاه شوید.

ولی اگر از بخاری های برقی استفاده می کنید سیم های متصل به بخاری را چک کنید.سالم بودن سیم های اتصال بخاری به برق باید بدون زدگی و کاملا سالم باشند چون باعث برق گرفتگی می شوند.پس با بررسی کردن قطعات بخاری های کم مصرف خود می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل و یا آسیب جدی به قطعات وارد شده آن ها را در اسرع وقت تعمیر کنید.

نتیجه گیری

انتخاب بخاری کم مصرف می تواند کمک زیادی در کاهش انرژی تولید شده توسط بخاری و گرمادهی بالایی داشته باشد.پس در انتخاب بخاری دقت کنید و فضایی که قرار است بخاری در آن قرار گیرد را با دقت بررسی و بخاری کم مصرفی را انتخاب کنید که توان آن برای محیط شما خوب باشد زیرا هرچه توان بخاری بیشتر مقدار گرمادهی آن هم بالاتر خواهد بود.

در صورت داشتن سوال در مورد بخاری  ژاپنی کم مصرف و خرید آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیریدامتحان و آزمایش شده است و می توانید با آسوده خاطر از انتخاب خودباشید و از آن استفاده کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.