۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

بخاری گازی کم مصرف

بخاری گازی کم مصرف

با شروع شدن فصل سرما همه ی ما جهت تهیه گرمای منازل، محل کار و زندگی نیاز به یک وسیله گرمایشی مانند بخاری داریم. اما نکته ی حائز اهمیت در خرید و استفاده از بخاری که باید به آن توجه نمود موضوع مصرف انرژی است که امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است از این رو قطعا استفاده از کم مصرف ترین بخاری گازی مانند بخاری گازی کم مصرف ال اس دی بسیار مناسب و کاربردی میباشد.

هر وسیله گرمایشی کم مصرف که ما برای محیط مدنظر خود انتخاب می کنیم مزایا و معایبی خواهد داشت و باید با توجه به مشخصات محیطی که قرار است برای آن بخاری تهیه کنیم انتخاب شود.

بخاری های کم مصرف می توانند انواع مختلفی داشته باشند مانند بخاری کم مصرف گازی، بخاری های کم مصرف برقی و نفتی و… اما انتخاب و استفاده ازهرکدام بستگی به محیطی است که بخاری در آن به کار برده میشود تا شرایط کدام نوع از بخاری های کم مصرف را دارا می باشد. اگر محیط مورد نظر شما فاقد گاز و یا رادیاتورهایی برای گرمایش باشد یا منابع سوخت فسیلی در آن محیط در دسترس نباشد باید از بخاری برقی کم مصرف برای محیط خود استفاده کنید.

بخاری کم مصرف چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش آید که بخاری های کم مصرف چیست؟ همان طور که از نام آن ها مشخص است بخاری های کم مصرف،  بخاری هایی هستند که میزان مصرف انرژی آن ها کم میباشد که همین ویژگی منحصر به فرد آن ها باعث کاهش هزینه های گرمایشی شده است.

به طور کلی می توان گفت، استفاده ازبهترین بخاری گازی کم مصرف برای محیط هایی تجاری که هزینه های زیادی صرف تامین گرما می کنند می تواند کمک شایانی کند زیرا کم مصرف بودن بخاری اهمیت فراوانی در اقتصاد مصرف کننده خواهد داشت.

ملاک انتخاب بخاری کم مصرف با گرمادهی بالا و مقرون به صرفه

امروزه به دلیل وجود برق کافی در همه مکان ها استفاده از بخاری های کم مصرف برقی یا هیتر های برقی بسیار در بازار رواج پیدا کرده اند. اما باید گفت ملاک اصلی درانتخاب بخاری های کم مصرف فقط می تواند کم مصرف بودن آن حائز اهمیت باشد. اما مواردی همچون امنیت بالا، قابلیت تنظیم کردن دما و صرفه جویی در انرژی و…هم می تواند ملاک های مهمی برای انتخاب بخاری کم مصرف باشد که توجه کردن به آنها خالی از لطف نیست.

مواردی مهمی که باید در خرید بخاری های کم مصرف به آن توجه کنید

 ۱. بازدهی بخاری یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید بخاری باید به آن توجه داشته باشید. کم مصرف بودن با صرف کم ترین انرژی بالاترین گرمادهی را داشته باشد.

۲. اگر انتخاب بخاری شما بخاری برقی کم مصرف باشد پس توان بخاری اهمیت زیادی دارد که در مصرف بخاری باید به آن توجه کنید زیرا هرچه مقدار توان بخاری بیشتر و بزرگتر باشد بخاری برقی شما میزان گرما دهی آن بیشتر و مصرف برق آن هم افزایش می یابد.

۳.همان طور که در مورد قبلی ذکر کردیم توان بخاری بسیار در انتخاب بخاری کم مصرف مهم است زیرا با بیشتر بودن توان بخاری گرمادهی آن و مصرف برق آن هم بیشتر می شود. پس متراژ اتاقی که قرار است بخاری درآن نصب و راه اندازی شود مهم بوده که برای اتاق های کوچک با توان کمتر استفاده شود.

جالب است که بدانید انتخاب توان بخاری بستگی به شرایط آب و هوایی دارد و اگر هوای محیط شما خیلی سرد باشد باید از توان بیشتر استفاده کرد تا محیط داخل اتاق را گرم کند.

۴.قبل از اینکه بخواهید بخاری کم مصرف خود را انتخاب کنید محل نصب آن را مشخص کنید. توجه کنی که قرار دادن بخاری با رعایت فاصله از دیوار های کناری پرده ها صورت گیرد. همچنین بخاری خود را در جایی قرار دهید که در مسیر رفت و آمد افراد نباشد و برای اتاق هایی که متراژ آن ها پایین است بخاری های کوچک انتخاب کنید.

۵.یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب بخاری کم مصرف به آن توجه شود دارا بودن کلید تنظیم و کنترل کردن دمای وسیله گرمایشی می باشد که یکی از موارد بسیار مهمی می باشد. با استفاده از کلید تنظیم و کنترل دما می توان دمای مد نظر برای محیط را انتخاب و کنترل تنظیم کنیم. وجود این کلید در وسیله گرمایشی می تواند درکاهش مصرف انرژی حاصل از گرما به ما کمک کند.

۶. از نکات مهم برای خرید بخاری دارا بودن علامت استاندارد درج شده بر روی بخاری کم مصرف است که این اطمینان را به شما می دهد این بخاری توسط افراد مجرب تایید شده است.

قیمت بخاری های کم مصرف در بازار

از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید باید بدان توجه کرد، قیمت بخاری های کم مصرف با توجه به امکانات و کیفیتشان است.انتخاب و خرید بخاری های کم مصرف بستگی به میزان توان مالی و همچنین میزان مصرف شما دارد که آیا از این نوع بخاری که برای گرم کردن محیط خریداری کرده اید چه میزان گرما را باید به محیط دهد.امروزه در بازار تنوع زیادی در تولید محصولات گرمایشی بوجود آمده است که انتخاب را برای مصرف کنندگان دشوار کرده است.

خرید و گارانتی پس از فروش بخاری های کم مصرف

در هنگام خرید بخاری به غیر از زیبایی ظاهری آن باید به نکات ایمنی و استاندارد آن توجه کنید . حتما به علامت استاندارد روی بخاری دقت کنید. سپس محصولی که خریداری می شود باید گارانتی پس از فروش داشته باشد زیرا این اطمینان را به مصرف کننده می دهد که این محصول را با خیال راحت خریداری کند و اگر مشکلی بعد از خرید بخاری برای آن پیش بیاید می تواند بخاری را مرجوع کند و بدون هزینه آن را تعمیر و راه اندازی کند.پس بخاری هایی را انتخاب میکنید باید گارانتی پس از فروش داشته باشند چون این ویژگی از اهمیت بالایی در خرید بخاری برخوردار می باشد.

بررسی و کنترل مداوم صحت عملکرد بخاری های کم مصرف

مهم ترین مسئله در مورد بخاری های کم مصرف ایمنی آن ها می باشد.باید بطور مرتب و منظم از صحت قطعات بخاری مطمئن و آن ها را با دقت بررسی کنید.به خصوص اگر انتخاب بخاری کم مصرف شما از نوع بخاری گازی کپسولی کم مصرف باشد

باید شعله و سنسور ترموکوپل آن را بررسی و از سلامت آن آگاه شوید.ولی اگر از بخاری های برقی استفاده می کنید سیم های متصل به بخاری را چک کنید.سالم بودن سیم های اتصال بخاری به برق باید بدون زدگی و کاملا سالم باشند چون باعث برق گرفتگی می شوند.پس با بررسی کردن قطعات بخاری های کم مصرف خود می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل و یا آسیب جدی به قطعات وارد شده آن ها را در اسرع وقت تعمیر کنید.

بهترین بخاری کم مصرف گازی چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای گرم کردن منازل، محل کار و اتاق های خود گزینه های متفاوتی پیش روی شما خواهند بود؛ اما در میان تمامی این موارد ها، بخارهای گازی کم مصرف ال اس دی گزینه های بهتری برای شما محسوب می شوند.

مهمترین ویژگی در زمان خرید کم مصرف ترین بخاری گازی علاوه بر اینکه خرید شما باید از شرکتی معتبر و دستگاه دارای نشان استاندارد باشد انجام گیرد؛ خوب است که توان و ظرفیت کافی برای گرم کردن محیط مد نظر شما را  بدون هدر دادن حرارت داشته باشد.

به طور کلی، بر روی همه بخاری های گازی ظرفیت گرمادهی مشخصی درج شده است که نشان دهنده توانایی گرمایش بخاری برای گرم کردن محیط است که شما حتما باید با توجه به متراژ محل قرار گرفتنن بخاری به آن توجه کنید. قابل ذکر است که بخاری های گازی نیز دارای تنوع بسیار زیادی هستند که می توان آنها را به ۳ دسته ی بخاری گازی دارای دودکش، بخاری گازی فاقد دودکش و بخاری گازی مدل شومینه تقسیم کرد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند .

انتخاب نوع بخاری گازی به محیطی بستگی دارد که می‌خواهید از این وسیله در آن استفاده کنید.بخاری‌های گازی بدون دودکش تنها برای فضاهایی با تهویه مناسب و دارای گردش هوا مناسب هستند.اما می‌توان از بخاری‌های گازی دودکش‌دار در هر نوع محیطی اعم از بسته و باز استفاده کرد.

نتیجه گیری

همانطور که دراین مقاله برایتان شرح دادیم انتخاب بخاری کم مصرف می تواند کمک قابل توجهی در کاهش انرژی تولید شده توسط بخاری و گرمادهی بالا داشته باشد، پس حتما در انتخاب بخاری دقت کنید. همچنین لازم است یاد آوری کنیم، فضایی که قرار است بخاری در آن قرار گیرد را با دقت بررسی و بخاری کم مصرفی را انتخاب کنید که توان آن برای محیط شما خوب باشد

زیرا هرچه توان بخاری بیشتر مقدار گرمادهی آن هم بالاتر خواهد بود. فروشگاه ویم کالا با داشتن محصولات متنوع، یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان  بخارهای کم مصرف در کشور می باشد. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات مشاوره در مورد بخاری  ژاپنی کم مصرف و خرید آن داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا انتخابی فوق العاده ای داشته باشید.

فروشگاه ویم کالا این اطمینان را به شما عزیزان میدهد که تمامی محصولات امتحان و آزمایش شده است تا تجریه یک خرید اینترنتی لذتبخش و راحت با قیمت مناسب را داشته باشید و با خیال آسوده ای از انتخاب خود استفاده کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *