چگونه دمای ماینر را کاهش دهیم؟

کولر برای ماینر

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که برای شروع کار با ارز دیجیتال لازم است، دستگاهی برای استخراج یا ماین کردن ارز دیجیتال است که به دستگاه ماینر معروف است. موضوع مهم در مورد ماینر ها لزوم کارکرد همیشگی آن هاست. ماینر ها برای این که بتواند ارز دیجیتال را استخراج کنند بایستی دائماً روشن باشند.
همانطور که می دانید، فعالیت دائمی دستگاه ها باعث گرم شدن آن ها می شود. ماینر ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و مستعد گرمای شدید هستند. این اتفاق به حد زیادی می تواند عملکرد دستگاه را دچار اختلال کرده و از طول عمر دستگاه شدیدا بکاهد.

برای خرید کولر گازی برای ماینر با شماره تماس های ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰ تماس گرفته و محصول مد نظر خود را سفارش دهید.

چگونه ماینر را خنک کنیم؟

جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ماینر موضوع مهمی است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شد. به طوری که اگر راه چاره ای برای خنک نگه داشتن ماینر در نظر نگرفته باشید، در اندک زمان ممکن باید شاهد از کار افتادن دستگاه خود شوید. اگر دستگاه شما به واسطه فعالیت دائمی، توانایی تحمل گرمای شدید تولید شده را نداشته باشد، مطمئن باشید که از کار خواهد افتاد و شما ناچار به ترک بازار ارز دیجیتال می شوید.
با توجه به این که از چه دستگاه و سیستم استخراجی استفاده می کنید، نوع خنک سازی ماینر متفاوت است. اما نکته مهم این است که خنک نگه داشتن ماینر به افزایش بازدهی سیستم کاری شما و دستگاه کمک شایانی خواهد کرد.

روش های خنک کردن ماینر

عمدتا ماینر ها مجهز به فن تهویه هستند که تا حدی می تواند پاسخگو باشد اما به محض افزایش تعداد ماینر ها، فن دستگاه دیگر پاسخگوی خنک کردن ماینر ها نیست. از این رو استفاده از ابزار ها و روش های جانبی برای خنک کردن ماینر پیشنهاد می شود.
قرار دادن ماینر در اتاقی با پنجره های باز: اولین و پایه ای ترین کار برای خنک نگه داشتن ماینر، قرار دادن آن ها در اتاق هایی با پنجره است. پنجره ها دریچه هایی برای گردش هوا هستند. پس می توان با باز گذاشتن آن ها رفت و آمد هوا را در اتاق ایجاد کرد.
انتقال گرما: در این روش باید برای خارج کردن گرمای ماینر، از کانال ها و لوله ها استفاده کنید. در این روش باید سعی کنید تا حد ممکن فضای اتاق را خنک کرده و از طریق کانال های خروجی به انتقال هوای گرم ماینر ها به بیرون بپردازید.
گردگیری: ذرات گرد و غبار معلق در هوا بر عملکرد ماینر به شدت تأثیر می گذارند. عموما توصیه می شود تا ماینر ها را در فضایی تمیز و ایزوله قرار دهید؛ اما در غیر این صورت باید سعی کنید تا در فواصل زمانی منظم نسبت به گردگیری ماینر اقدام نمایید. توجه داشته باشید اگر محیطی که ماینر در آن قرار دارد، در معرض گرد و غبار بیشتری است، هر هفته آن را گردگیری کنید و در غیر این صورت، ماهی یک بار بهترین زمان برای گردگیری ماینر است.
قرار گرفتن ذرات گرد و خاک بر روی ماینر، می تواند دمای آن را افزایش دهند. با حذف گرد و خاک ها تا حد زیادی به خنک شدن ماینر کمک خواهید کرد.
روغن مینرال: در این روش محفظه ای مانند آکواریوم را از روغن مخصوص پر می کنند و ماینر ها را درون آن قرار می دهند. روغن استفاده شده بایستی مرغوب بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا عملکرد صحیح برای خنک کردن و رطوبت زدایی دستگاه داشته باشد. توجه کنید در صورت عدم توجه به کیفیت روغن، سیستم شما دچار مشکل خواهد شد و هزینه های سنگینی بر دوش شما خواهد گذاشت.
تعویض خمیر سیلیکون: اگر از مدت زمان شروع به فعالیت ماینینگ شما، ۶ ما گذشته است، وقت آن رسیده تا خمیر سیلیکون آن را تعویض کنید. البته در صورتی که از ماینر دست دوم نیر استفاده کرده اید بایستی خمیر سیلیکون آن را بررسی یا برای اطمینان آن را تعویض کنید.
در خرید و استفاده از خمیر سیلیکون دقت داشته باشید چرا که برخی از خمیر های بی کیفیت، به جای کاهش دما، باعث افزایش دمای دستگاه شما خواهند شد.
کولر آبی سلولزی: اگر در منطقه ای از کشور زندگی می کنید که میزان رطوبت هوا آن چنان بالا نیست، استفاده از کولر آبی گزینه مناسبی است. استفاده از کولر آبی سلولزی به دلیل عدم ورود گرد و غبار به داخل محیط پیشنهاد می شود.
کولر گازی: به کار گیری کولر گازی پرتابل برای مناطقی با رطوبت بالا بسیار مناسب است. بهتر است در ایران، شهر های شمالی یا جنوبی از کولر گازی استفاده کنند.
استفاده از فن: ماینر ها خود دارای فن هستند اما استفاده از فن های اضافه، بر روند خنک سازی دستگاه تأثیر می گذارد.
کلام پایانی
علاوه بر دانش علمی، نگهداری از دستگاه ماینر خود شرط بقا در بازار ارز دیجیتال است. به دلیل آن که پیشرفت و ادامه کار در ارز دیجیتال وابسته به ماینر است، مراقبت و نگهداری از آن بسیار مهم است.
میزان رطوبت استاندارد برای ماینر، چیزی حدود ۳۰ الی ۶۰ درصد است. رطوبت بیش از این مقدار تأثیر منفی بر عملکرد ماینر می گذارد و کار شما با اختلال مواجه می شود.
پس می توان نتیجه گرفت که علاوه بر مسائل فنی ماینر، مسئله دما نیز آن چنان مهم است که نادیده گرفتن آن به ضرر شما تمام خواهد شد. سعی کنید همیشه دمای هوای اتاق ماینر را به حد نرمالی کنترل کنید تا از بروز صدمات جدی جلوگیری شود. برای مثال در فصل تابستان که میانگین هوا چیزی حدود ۳۰ الی ۴۰ درجه است، بایستی دمای ۲۰ الی ۳۰ درجه را برای ماینر فراهم کنید.
در صورتی که برای راه اندازی و شروع فعالیت در حوزه ارز دیجیتال و خرید تجهیزات خنک سازی ماینر به یک مشاور و بستر خرید نیاز داشتید، کارشناسان تیم ویم کالا در خدمت شما هستند. ویم کالا به طور تخصصی بر مقوله فروش کولر گازی ماینر متمرکز است و بهترین گزینه برای خرید کولر گازی را به شما پیشنهاد می دهد.
قیمت تجهیزات و کولر گازی ماینر نیز به دلیل نوسانات قیمت، متغیر است. جهت استعلام قیمت نیز می توانید با تیم فروش و پشتیبانی ویم کالا در ارتباط باشید.
مشاوره حرفه ای و خریدی به صرفه، هدیه ویم کالا به شماست.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *