۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳۵

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک کدام است؟

مزایا و معایب جارو برقی رباتیک
فهرست مطالب

جارو برقی‌ها چندین سال است که به عنوان یکی از اصلی‎ترین کالاهای هر خانه به شمار می‌روند که نقش زیادی را در تمیز کردن خانه شما می‌توانند ایفا کنند؛ ولی با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری‌های مدرن، انواع مختلف و جدیدی از جارو برقی‌ها روانه بازار شدند که آنها را با نام جاروبرقی رباتیک می‌شناسند.

این جارو برقی‌ها مراحل نظافت و تمیز کردن را به صورت خودکار انجام می‌دهند و نیاز به دخالت هیچ نیروی انسانی نیست؛ ولی این محصولات نیز به مانند هر محصول دیگری، یکسری مزایا و معایبی دارند. در ادامه این مقاله از ویم کالا ما قصد داریم تا مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک را به شما معرفی کنیم.

جاروبرقی رباتیک چیست؟

شاید بعضی از شماها، اولین بار باشد که با کلمه جاروبرقی رباتیک رو به رو می‌شوید و اصلا نمی‌دانید که این محصولات چی هستند و چه کاری را انجام می‌دهند. برای همین بهتر است قبل از اینکه به سراغ مزایا و معایب جاروبرقی هوشمند برویم، ابتدا این محصول را به شما توضیح دهیم.

جاروبرقی رباتیک درواقع یکسری جاروبرقی‌های دایره‌ای با گوشه‌های منحنی هستند و ارتفاع آنها نیز در حد چند سانتی‌متر است که بتوانند به خوبی از زیر اثاث خانه به مانند مبل، صندلی و … عبور کنند.

مراحل نظافت با جاروبرقی‌های رباتیک به صورت خودکار انجام می‌شود؛ به اینصورت که شما نقشه خانه خودتان را برای این دستگاه ترسیم می‌کنید و سپس دستگاه به صورت خودکار، مراحل نظافت را بر اساس نقشه و برنامه‌ای که شما برای آن مشخص کردید، انجام می‌دهد.

بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

بهترین جاروبرقی‌های رباتیک مزایای بسیار بیشتری را در مقایسه با جاروبرقی‌های معمولی دارند و از طرفی دیگر نمی‌توان گفت که هیچ عیب و ایرادی در آنها وجود ندارد. در ادامه

مزایا و معایب جاروبرقی هوشمند را با هم بررسی می‌کنیم:

5 تا از مزایا جاروبرقی رباتیک

قبل از بررسی معایب جاروبرقی‌های هوشمند، بهتر است که ابتدا مزایا آنها را با هم بررسی کنیم تا با برتری آنها نسبت به جاروبرقی‌ها معمولی، آشنا شوید.

1. نیازی به دخالت کاربر نیست

شاید در بین تمامی ویژگی و مزایایی که برای جاروبرقی رباتیک وجود دارد، این مورد از همه مهم‌تر و کاربردی‌تر باشد. شما برای استفاده از این دستگاه، فقط کافی است که دکمه روشن را بزنید؛ حتی بعضی از جاروبرقی‌ها هوشمند نیز دارای قابلیت کنترل از راه دور هستند که یعنی شما در هر جایی از خانه خودتان می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمندتان، این جاروبرقی هوشمند را روشن کنید.

به دلیل همین ویژگی، این جاروبرقی می‌تواند برای افرادی که دارای مشغله زیادی هستند، یک گزینه فوق العاده باشد؛ همانطور که می‌دانید، برای استفاده از جاروبرقی‌های معمولی باید وقت زیادی را صرف تمیز کردن خانه کنید و این در صورتی است که شما برای تمیز کردن خانه با جاروبرقی رباتیک، فقط نیاز به چند ثانیه دارید تا آنرا روشن کنید!

2. صرفه جویی در زمان و انرژی

در بالاتر اشاره کوتاهی به این موضوع داشتیم و گفتیم که برای استفاده از جاروبرقی رباتیک، شما فقط نیاز به چند ثانیه برای روشن کردن آن دارید که در نتیجه باعث می‌شود تا در زمان و انرژی، صرفه جویی کنید.

این مزایا جاروبرقی رباتیک این قابلیت را به شما می‌دهد که زمان خودتان را صرف کارهای مهم‌تر دیگری کنید. همچنین شما می‌توانید که مثلا جاروبرقی هوشمند خودتان را برای نظافت تنظیم کنید و سپس برای انجام کاری از خانه خارج شوید و وقتی که برگردید، خانه‌ای تمیز را از جاروبرقی رباتیک تحویل می‌گیرید.

3. نگهداری آسان

در مقدمه به شما گفته بودیم که این نوع جاروبرقی‌ها دارای ارتفاع و ابعاد بسیار کوچکی هستند که می‌توانند مراحل نگهداری آنها را آسان‌تر کند؛ این در صورتی است که جاروبرقی‌های معمولی به دلیل ابعاد بزرگ و اجزای مختلفی به مانند لوله، مخزن و … فضای بیشتری را اشغال می‌کردند که البته باعث می‌شود تا نگهداری آنها نیز کمی سخت شود.

4. تمیز کردن مکان های دشوار

همیشه تمیز کردن زیر مبل؛ گوشه دیوار و … جزو سخت‌ترین جاها برای تمیز کردن به شمار می‌رود. ولی جاروبرقی‌های رباتیک دارای یکسری برس‌های مخصوص هستند که می‌توانند این مکان‌های صعب العبور را به بهترین شکل ممکن نظافت کنند.

5. نظافت سطوح چوبی، سرامیکی و …

 بعضی از خانه‌ها دارای کف‌های چوبی، سرامیکی، کاشی و … هستند که باعث می‌شود تا مراحل نظافت کمی سخت و وقت گیر شود؛ ولی جاروبرقی رباتیک دارای یک مخزن آب و برس‌های مخصوص است که می‌تواند مراحل تمیز سازی در این سطح را با کیفیت هر چه تمام‌تر انجام دهد.

5 تا از معایب جاروبرقی رباتیک

 در بالا 5 تا از مزایا این جاروبرقی‌ها را به شما معرفی کردیم؛ ولی اینطور نیست که هیچ عیب و ایرادی هم نداشته باشند. به موارد زیر توجه کنید:

1. عمر کوتاه باتری

این نوع جاروبرقی‌ها دارای یک ایستگاه شارژ هستند که باید بعد از استفاده، دوباره به ایستگاه شارژ برگشته تا شارژ شوند. از طرف دیگر، زمان شارژ بیشتری نیاز دارند و در مقابل هم عمر باتری کمی دارند. یعنی اگر 5 ساعت شارژ شوند، 2 ساعت کار می‌کنند!

2. قدرت نظافت کمتری دارند

در بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک و جاروبرقی‌های سنتی، می‌توان جاروبرقی رباتیک را برنده میدان معرفی کرد؛ ولی از لحاظ قدرت نظافت می‌توان گفت که جاروبرقی‌های سنتی دارای قدرت بیشتری هستند

3. نیاز به برداشتن زباله‌های بزرگ

برای اینکه شما بتوانید از جاروبرقی‌های رباتیک استفاده کنید، ابتدا باید یکسری زباله‌ها به مانند دستمال کاغذی، پلاستیک و … را از روی سطح زمین بردارید.

4. هزینه نگهداری بیشتر

جارو رقی رباتیک نیز به مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری دچار خرابی و نیاز به تعمیرات می‌شوند که هزینه‌های بیشتری را در مقایسه با جاروبرقی‌های معمولی دارند.

5. قیمت بیشتر

 جاروبرقی رباتیک دارای قیمت بیشتری در مقایسه با جاروبرقی سنتی است که البته بی دلیل هم نیست؛ این جاروبرقی دارای مزایا و ویژگی‌های بیشتری نسبت به جاروبرقی‌های معمولی هستند که همین موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت آن شود.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات سایت ویم کالا، قیمت جاروبرقی رباتیک را مشاهده کنید.

6. عدم توانایی در پاکسازی پله

این دستگاه قادر به بالا و پایین رفتن پله‌ها نیست و به همین دلیل توانایی پاکسازی و انجام مراحل نظافت بر روی پله‌ها را ندارد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *