همانطور که می دانید همه وسایل دارای مزایا و معایب هستند . در زیر معایب کولر گازی پرتابل را توضیح می دهیم.

  • همانطور که در مقاله کولر گازی پرتابل طریقه نصب این مدل کولرگازی را توضیح دادیم. برای نصب این کولر گازی باید سه شرایط محیا باشد که شاید زیاد قابل دسترس نباشد:

1-مکانی برا نصب و قرار دادن کولر گازی

2-پریز برق با حداقل 115 آمپر برق .

3- مکانی برای خروج هوای گرم به بیرون از ساختمان مانند پنجره و یا سوراخ رو به بیرون از ساختمان

  •  مهمترین موضوع و عیب این کولر گازی پرتابل  ایجاد سرو صدا در داخل محیط منزل است به دلیل اینکه تمامی قطعات اعم از کندانسور و اواپراتور، کمپرسور و.. داخل یک جعبه قرار گرفته اند از این بابت صدای این کولر از کولر گازی های دیگر بیشتر است.
  •  یکی دیگر از معایب کولر گازی پرتابل که تعداد زیادی از افراد که کولر گازی را خریداری کردند مشکل دارند این است که این مدل کولرها برای محیط های بزرگ زیاد کارایی ندارد و برای محیطهای کمتر از 30 متر مناسب هستند.

نکته مهمی که اینجاست این است که کولرهای گازی پرتابل دولوله  dual hose دارای خنک کنندگی بیشتر هستند .

  • داشتن بوی بد

به دلیل تجمع آب در کولر گازی پرتابل و لجن شدن و گندیده شدن آب ، کولر بوی بد همراه دارد. شاید شلنگ تخلیه خراب باشد و یا گرفته باشد و یا دستگاه خوب تراز نیست. این موارد را بررسی و کولر را سرویس کنید تا مشکل حل شود.

  • کم بودن میزان باد پرتابی

کولر گازی پرتابل قدرت پرتاب باد را به اندازه کولر گازی اسپیلت ندارد ولی برا فضای کوچک میزان باد پرتابی مناسب است و اگر میزان باد پرتابی از مواقع دیگر کمتر است معمولا فیلتر کولر کثیف شده است و باید تمیز شود و یا باید تعویض گردد.

در برخی موارد هم آب از کولر گازی پرتابل به خوبی تخلیه نمی شود و موجب یخ زدن آب می شود و در نهایت میزان پرتاب باد کاهش می یابد.

نکته ای که باید توجه کنید این است که اگر  عمر کولر گازی پرتابل شما زیاد است احتمال نیم سوز شدن موتور کمپرسور می باشد.