۰۹۳۰۲۸۰۸۲۳

کولر گازی دست دوم پنجره ای

کولر گازی پنجره ای چیست؟

کولر گازی پنجره ای یک کولر گازی است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می شود و برای فضاهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های تجاری استفاده می شود و هم در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارد.

این مدل کولرها یک تکه است و داخل پکیج کندانسور قرار دارد.

نصب  کولر گازی پنجره ای باید به صورتی باشد که قسمت اواپراتور کولر گازی پنجره ای به سمت داخل باشد و کندانسور به سمت بیرون باشد و هوای داخل توسط شبکه ی جلوی کولر گازی بطور مداوم مکش می شود وبا عبور از کویل اواپراتور خنک می شود همچنین جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن دریچه ی کوچکی بین اواپراتور و کندانسور باز می شود و در این حالت مقداری از هوای تازه به داخل وارد می شود و در این سیستم نیز گرما از سیستم داخل گرفته شده وبه محیط بیرون انتقال پیدا میکند.از جمله مشکلات کولرهای گازی پنجره ای مسایل ظاهری نصب و سر وصدای زیاد کمپرسور به دلیل نزدیکی کمپرسور با محیط تحت تهویه مطبوع می باشد.

کولر گازی دست دوم پنجره ای ( کولر گازی پنجره ای استوک )یا نو یکی از مدل های سیستم تهویه هوا است که در ابعاد کوچک طراحی و تولید می گردند .

برق مورد استفاده برای این دستگاه ها از نوع تک فاز می باشد.شرکت های داخلی و خارجی زیادی در زمینه تولید کولر گازی پنجره ای فعالیت زیادی دارند که سالانه تعداد زیادی دستگاه با جدیدترین تکونولوژِی روز دنیا و با بهترین کیفیت  روانه بازار می کنند.این کولرها موقع کار دارای صدای کمی میباشند که هر چه دسیبل دستگاه کمتر باشد صدای کمتری تولید می کنند.

نحوه کار کولر گازی پنجره ای

کولر گازی دست دوم  پنجره ای  معمولا با مقیاس کوچک برای تغییر شرایط هوا در منازل و ساختمان های مسکونی نصب می شود.

وجود فن داخل سیستم کولر گازی پنجره ای برای مکش هوای گرم از محیط داخل اتاق است با استفاده از یک سیکل گرمایش و سرمایش هوا را خنک می کند و آن هوای خنک را در محیط به گردش در می آوردو با توجه به شرایط جوی موجود ، هوای محیط را گرم و یا سرد می نماید.

یک شیر انبساط و کویل سرد در بخش سرمایش کولر گازی پنجره ای وجود دارد که طریقه عملکرد سرمایش به این روش است که هوا توسط واحد کنترل کننده هوا از میان لوله های مسی اواپراتور که حامل جریان تبرید است به داخل محیط وارد می شود.

کمپرسور توسط موتور الکتریکی کار می کند که وظیفه کاهش دمای ورودی را دارد .گاز مبرد که درون کمپرسور کولر گازی می باشد.

حالا زمان آن رسیده که بدانیم چگونه خانه شما توسط کولر گازی پنجره ای سرد می شود. گاز مبرد درون کمپرسور کولر گازی پنجره ای متراکم می باشد و به سمت کندانسور با فشار رفته ودر آنجا با از دست دادن گرما تبدیل به مایع می شود ، سپس مایع خروجی کندانسور از شیر انبساط یا لوله مویی عبور کرده و دچار افت شدید می گردد که در اثر این افت فشار مقداری حالت دوفازی به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می گردد. در محل اواپراتور کولر گازی پنجره ای ، مبرد تحت تاثیر دمای محیط تبخیر و مجدد تبدیل به گاز می گردد. لذا ماده مبرد، سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور می دهد و با گردش فن و دمیدن هوای سرد اطراف کویل به داخل محیط سرمایش ایجاد می گردد. مبرد تبخیر شده  و توسط کمپرسور مکش می شود و وارد سیکل می گردد. بعد از این مرحله ، مراحل فوق تکرار می شود و در نهایت موجب سرمایش فضا می شود.

نکات مهم موقع خرید کولر گازی دست دوم پنجره ای

  1. مدت زمان استفاده شده از کولرگازی دست دوم را از فروشنده بخواهید.
  2. مدت زمان گارانتی را توجه نمایید.
  3. برای کم شدن هزینه های حمل و نقل بهتر است از همان شهر و نزدیکی محل خود کولرگازی ایستاده را بخرید.

قیمت کولر گازی دست دوم پنجره ای

قیمت کولر گازی پنجره ای بر حسب برند مورد استفاده و اینکه ساخت خارج از کشور می باشد یا داخل متفاوت است . همچنین بسته به ظرفیت  کولر گازی پنجره ای  قیمت آن متفاوت می باشد. جهت اطلاع از قیمت کولر گازی دست دوم پنجره ای با شماره  ۰۹۱۴۰۱۰۹۵۸۸ ۰۹۱۵۴۵۰۹۱۴۰ ، پشتیبان های ویم کالا تماس بگیرید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *